Inter Mediolan zagra w finale Ligi Europy. Nerazzurri rozgromili Szachtar Donieck

Data dodania: 17-08-2020 22:55

W półfinale Ligi Europy Inter Mediolan pokonał Szachtar Donieck 5:0 (1:0) i awansował do finału tych rozgrywek.

Do przerwy na stadionie Merkur Spiel-Arena było 1:0 dla Interu Mediolan. W 19. minucie Nicolo Barella miną jednego z rywali i kapitalnie dograł w pole karne, a Lautaro Martinez poradził sobie z obrońcą i mocnym strzałem głową pokonał Andrija Piatowa.

W 64. minucie spotkania podopieczni Antonio Conte podwyższyli prowadzenie dzięki bramce Danilo D’Ambrosio. Marcelo Brozović dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a defensor strzałem głową tylko dopełnił formalności.

W 74. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Martinez. Wychowanek argentyńskiego Racing Club dostał dobre podanie od Romelu Lukaku i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali. Chwilę później 22-latek odwdzięczył się Belgowi i zaliczył asystę przy jego golu.

Lukaku się rozkręcił i w końcówce meczu dobił rywali. 27-latek urwał się obrońcy, wbiegł w pole karne i prezyzyjnym uderzeniem nie dał żadnych szans golkiperowi rywali.

"Nerazzurri" awansowali do finału LE, który zaplanowany jest na najbliższy piątek (21:00). Zmierzą się z Sevillą FC.