Martin Sevela po wygranej z Wisłą Kraków. "Bardzo dobrze zareagowaliśmy"

Data dodania: 29-11-2020 10:23
Martin Sevela po wygranej z Wisłą Kraków.

W sobotnim meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe 2:1 (0:0) Wisłę Kraków. Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Lorenco Simić oraz Kacper Chodyna. W zespole Białej Gwiazdy gola zdobył Felicio Brown Forbes. Po meczu głos zabrał trener "Miedziowych", Martin Sevela.

- W pierwszej połowie częściej przy piłce była Wisła, ale my byliśmy przygotowani na szybkie kontrataki. Nie mieliśmy okazji w pierwszej części spotkania, ale na początku drugiej Rok Sirk znalazł się w sytuacji sam na sam i szkoda, że jej nie wykorzystał. Później daliśmy prezent Wiśle tracąc piłkę, po czym zdobyli bramkę. Bardzo dobrze zareagowaliśmy, zmiany ożywiły naszą grę. Zdobyliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry i nasi zawodnicy uwierzyli, że można w tym meczu jeszcze zwyciężyć. Graliśmy do końca i walczyliśmy. W drugiej połowie pokazaliśmy także dużo jakości. Są to dla nas bardzo ważne punkty i jesteśmy z nich zadowoleni, ale od jutra musimy zacząć przygotowania do Pucharu Polski - powiedział Sevela.

Zagłębie znajduje się aktualnie na 4. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 18 punktów na koncie. Warto wspomnieć, że po tym spotkaniu pracę stracił Artur Skowronek.

Źródło: Zagłębie.com