Premier League. FC Burnley i Everton FC podzieliły się punktami (VIDEO)

Data dodania: 05-12-2020 15:57

W sobotnim meczu 11. kolejki angielskiej Premier League Everton FC zremisował na wyjeździe z FC Burnley 1:1 (1:1). Starcie zostało rozegrane na stadionie Turf Moor.

Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Już w 3. minucie spotkania na prowadzenie wyszedł zespół "The Clarets". Na listę strzelców wpisał się Robbie Brady. Urodzony w Dublinie pomocnik znalazł się przed polem karnym i dostał piłkę od Ashleya Westwooda. Następnie przyjął futbolówkę i od razu uderzył na bramkę.

Do wyrównania w doliczonym czasie pierwszej połowy doprowadził Dominic Calvert-Lewin. Richarlison dostał piłkę w pole karne od jednego z partnerów i podał ją do nadbiegającego Calverta-Lewina, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Po jedenastu rozegranych spotkania Everton FC ma na swoim koncie 17 punktów, natomiast FC Burnley tylko 6.

FC BURNLEY - EVERTON FC 1:1

Bramki: 3 Robbie Brady - 45+3 Dominic Calvert-Lewin