Tottenham wypunktował ekipę Mateusza Klicha. Wysoka porażka Pawi w Londynie

Data dodania: 02-01-2021 16:31

Nie dał rady Leeds United postawić się Tottenham Hotspur na tyle, by urwać punkty Kogutom w Londynie. Wyrachowani gospodarze prowadzeni przez Jose Mourinho wypunktowali Pawie i wygrali aż 3:0.

Goście przegrali wysoko, ale wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na murawie. Ekipa Marcelo Bielsy nie przyjechała po porażkę i postawiła na ofensywną grę. Niestety brakowało skuteczności w kluczowych momentach.

Tottenham miał więcej konkretów z przodu. Prowadzenie objął w 29. minucie, gdy z rzutu karnego trafił Harry Kane. Jedenastkę sędzia podyktował za faul Alioskiego na Bergwijnie.

Na 2:0 podwyższył w 43. minucie Heung-Min Son. Koreańczyk świetnie przymierzył z pierwszej piłki po bardzo dobrym dograniu w tempo od Kane'a.

Pawie grały jednak tak, że jeszcze po zmianie stron nie mogły tracić nadziei na chociażby punkt. Nic takiego się jednak nie stało. W 50. minucie po dośrodkowaniu Sona z rzutu rożnego i główce Alderweiredla błąd popełnił bramkarz Illan Meslier. Wypuścił piłkę z rąk i wygarnął ją już po chwili zza linii. Było 3:0 i Leeds United stracił szanse na jakąkolwiek zdobycz.

Po tej porażce Leeds jest na 11. pozycji w tabeli z 23 punktami w 17 meczach. Tottenham wywalczył 29 oczek w 16 spotkaniach i plasuje się na 3. lokacie.

Mateusz Klich zagrał w Leeds United całe spotkanie. Był aktywny, ale nic nie wskórał.