Premier League. Arsenal FC rozbił Leicester City

Data dodania: 28-02-2021 15:15

W 26. kolejce angielskiej Premier League Arsenal FC pokonał na King Power Stadium 3:1 Leicester City.

Pierwszy gol padł już na samym początku meczu. W 6. minucie gola strzelił Youri Tielemans. Reprezentant Belgii zebrał piłkę na prawej stronie, pobiegł skrzydłem i pewnym strzałem z pola karnego nie dał żadnych szans golkiperowi popularnych "Lisów" Kasperowi Schmeichelowi.

Do wyrównania w 39. minucie doprowadził David Luiz. Willian bardzo dobrze dograł z rzutu wolnego, a Luiz strzałem głową pokonał Bernda Leno. Potem padły jeszcze dwa gole dla ekipy "Kanonierów".

Na listę strzelców wpisali się Alexandre Lacazette oraz Nicolas Pepe. Trzy punkty ostatecznie wpadły na konto zespołu Mikela Artety.