Dwaj giganci chcą skrzydłowego-artystę z Leeds United (VIDEO)
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 07-03-2021 15:56

Jest w Premier League dopiero od kilku miesięcy, a już budzi zainteresowanie największych angielskich klubów. Brazylijski skrzydłowy Raphinha z Leeds United znalazł się na celowniku Manchesteru United i Liverpool FC.
24-letni piłkarz z Porto Alegre w Europie jest już od kilku lat. W lutym 2016 roku trafił do Vitorii Guimaraes, potem wylądował w Sportingu Lizbona, a latem 2019 roku przeniósł się do Stade Rennes. Za każdym razem płacono za niego więcej. Lwy z Lizbony wydały 6,5 mln euro, a zarobiły już 21 mln euro. Rennes było jednak trochę stratne, bo dostało od Leeds 18,5 mln euro.
Teraz Raphinha wyceniany jest na 25 mln euro. Tyle chce dostać Leeds, jeśli ma puścić skrzydłowego do innego klubu. A zainteresowane są Manchester United i Liverpool FC, które szukają wzmocnień do ofensywy. Brazylijczyk z włoskim paszportem pokazał już, że takim wzmocnieniem może być. W tym sezonie w 21 meczach strzelił 5 goli i zanotował 5 asyst w Premier League, a zdążył przecież jeszcze trafić do siatki i dołożyć 2 asysty w 6 spotkaniach w Ligue 1.
Futbol.pl