Bundesliga. Bayern rozbił VfB Stuttgart! Hat-trick i Roberta Lewandowskiego (VIDEO)

Data dodania: 20-03-2021 16:05

W 26. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał na własnym terenie z VfB Stuttgart 4:0 (4:0). Kapitalne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski. Polak wyprzedził Klausa Fishera.

W zespole "Bawarczyków" już na samym początku spotkania czerwoną kartkę dostał Alphonso Davies, ale Bayern Monachium nie miał z tym żadnego problemu. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak dostał piłkę w pole karne od Serge'a Gnabry'ego i wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

W 22. minucie wynik podwyższył Serge Gnabry. Gospodarze stworzyli świetną akcję. Na sam koniec Leroy Sane dograł do Gnabry'ego, a ten tylko dopełnił formalności. Chwilę później, dokładnie w 23. minucie kolejnego gola zdobył Lewandowski. Reprezentant Polski strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Do przerwy gospodarze prowadzą 4:0, ponieważ jeszcze jedno trafienie dołożył Lewandowski. "Lewy" wykorzystał błąd obrońców gości i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali.

W drugiej połowie goście przejęli inicjatywę i stwarzali sobie więcej okazji do zdobycia gola. Zespół Hansiego Flicka jednak bardzo dobrze się bronił i nie dopuścił do straty gola. Wynik meczu się nie zmienił i trzy oczka wpadły na konto ekipy z Bawarii.

Lewandowski nie zagrał całego spotkania. Polski snajer zszedł z boiska w 70. minucie. W tym sezonie 32-latek strzelił już 35 bramek w niemieckiej Bundeslidze. Co ciekawe, "Lewy" jest obecnie samodzielnym wiceliderem klasyfikacji strzelców wszechczasów w lidze niemieckiej, ponieważ wyprzedził Klausa Fishera, który ma na swoim koncie 268 goli. Urodzony w Warszawie środkowy napastnik aktualnie ma 269 bramek. Ma jeszcze osiem spotkań do rozegrania, aby pobić rekord Gerda Müllera, który w jednym sezonie Bundesligi zdobył 40 goli.

Fot: MDI - Shutterstock.com