Dawid Kownacki zanotował świetny mecz w 2. Bundeslidze. Powiększył oba swoje konta

Data dodania: 18-04-2021 16:54

Dawid Kownacki zanotował świetny występ w meczu 29. kolejki 2. Bundesligi. Polski napastnik strzelił gola i zanotował asystę w wygranym przez Fortunę Duesseldorf 3:0 wyjazdowym spotkaniu z VfL Osnabrueck.

Kownacki wyszedł w pierwszym składzie Fortuny i zagrał do 62. minuty. Polak zanotował asystę przy golu na 1:0, którego w 37. minucie strzelił Kristoffer Peterson, a w 50. minucie z rzutu karnego trafił na 2:0. Wynik ustalił Marcel Sobottka w 67. minucie.

Kownacki zagrał niewiele ponad godzinę, strzelił 5. gola w sezonie i zanotował 4. asystę, cały mecz w barwach Fortuny zanotował Adam Bodzek, a od 72. minuty w zespole gości wystąpił Jakub Piotrowski. W barwach VfL Osnabrueck do 67. minuty zagrał David Blacha.

Fortuna w tabeli 2. Bundesligi plasuje się na 6. pozycji. Ma 4 punkty straty do 3. miejsca, którego zajęcie oznacza możliwość gry w barażu o awans do Bundesligi.