Koniec hegemonii! Niesamowita passa triumfów w Champions League przerwana

Data dodania: 19-04-2021 18:04

Nie będzie szóstego z rzędu triumfu piłkarek Olympique Lyon w Lidze Mistrzyń! Francuski hegemon w tej edycji rozgrywek zakończył swoją przygodę w ćwierćfinale.

Zawodniczki OL w rewanżowym spotkaniu z Paris Saint-Germain prowadziły od 4. minuty i miały sytuację pod kontrolą. Tym bardziej, że wcześniej na wyjeździe wygrały 1:0.

Sprawy zaczęły się jednak komplikować. W 25. minucie do remisu doprowadziła Geyoro. A gdy w 61. minucie samobójczą bramkę zdobyła Ranard i PSG prowadził 2:1, to ekipa ze stolicy miała awans do swojej stronie. I już go nie oddała.

W półfinale Ligi Mistrzyń PSG zagra z FC Barcelona (25.04 i 2.05), a w drugiej parze Bayern Monachium zmierzy się z Chelsea (25.04 i 2.05) Finał zaplanowano na Gamla Ullevi w Goteborgu na 16 maja.

Piłkarki Olympique Lyon wygrywały Ligę Mistrzyń siedem razy - w latach 2011, 2012 oraz 2016-2020. Dwukrotnie przegrał. Francuski zespół jest najbardziej utytułowanym w historii UEFA Women Champions League.