Poznaliśmy drugiego beniaminka Premier League. Trenerski debiutant z ogromnym sukcesem

Data dodania: 24-04-2021 21:06

Najpierw Norwich City, a teraz Watford FC. Szerszenie będą w sezonie 2021-2022 drugim beniaminkiem Premier League.

Watford w sobotę pokonał Millwall 1:0. Jedynego gola spotkania, ale jakże ważnego i dającego mnóstwo radości, strzelił już w 11. minucie z rzutu karnego Ismail Sarr. Pokonał z jedenastu metrów Bartosza Białkowskiego.

Szerszenie wracają, tak jak Norwich City, do Premier League po zaledwie rocznej przerwie.

Do awansu zespół poprowadził Xisco. Były piłkarz samodzielnie wcześniej prowadził krótko tylko Dinamo Tibilisi, a w grudniu 2020 roku przejął stery w angielskim klubie. Pod jego wodzą zespół odniósł 17 zwycięstw, zaliczył 3 remisy i 5 razy przegrał.

W Watford jego podopiecznymi są m.in. 38-letni bramkarz Ben Foster, były gracz Manchesteru United Tom Cleeverley oraz związany z klubem od 2010 roku Troy Deeney.