Kapitalny występ Piotra Zielińskiego (VIDEO). Wysoka wygrana Napoli

Data dodania: 11-05-2021 21:56

Piotr Zieliński poprowadził SSC Napoli do kolejnego zwycięstwa. Polak w starciu ze swoim byłym klubem, Udinese Calcio, strzelił w I połowie gola i zanotował asystę.

Zieliński notuje najlepszy sezon w Serie A. Ma już na koncie 8 goli i 10 asyst.

Każdą ze statystyk podkręcił w meczu z Udinese, czyli swoim 34. występie w tym sezonie.

"Zielu" w 28. minucie otworzył wynik spotkania. Polak rozegrał akcję z Victorem Osimhenem, który przegrał pojedynek z bramkarzem Udinese, ale Zieliński był na miejscu i dobił piłkę do siatki.

Na tym Zieliński nie poprzestał. W 31. minucie Polak znalazł podaniem Fabiana Ruiza, a Hiszpan w efektowny sposób podwyższył na 2:0.

Udinese do przerwy zmniejszyło straty, bo w 41. minucie gola strzelił Stefano Okaka. Po przerwie trafiali już tylko gospodarze: w 56. minucie Lozano, 10 minut później Di Lorenzo, a wynik na 5:1 ustalił w 90. minucie Insignie.

Zieliński zagrał do 76. minuty. Napoli po tej wygranej awansowało na fotel wicelidera, ale Atalanta i AC Milan będą miały jeszcze w 36. kolejce odpowiedzieć.