16-letni Polak zadebiutował we włoskiej Serie A.

Data dodania: 12-05-2021 22:48

16-letni Kacper Urbański zadebiutował w pierwszym zespole FC Bologna. Młody Polak pojawił się na samą końcówkę przegranego z Genoą u siebie 0:2 meczu 36. kolejki Serie A.

Trener Sinisa Mihajlović wpuścił Urbańskiego na boisko w 89. minucie przy wyniku 2:0 dla gości. 16-latek pobiegał po murawie kilka krótkich chwil, ale na pewno nie zapomni ich nigdy.

Dla Urbańskiego, który jest wypożyczony z Lechii Gdańsk, to debiut w pierwszym zespole Bologny i w ogóle w Serie A. Włosi najprawdopodobniej po sezonie będą chcieli wykupić pomocnika na stałe.

Urbański w sumie w seniorskiej piłce ligowej ma oficjalnie 10 minut - 9 w Lechii w Ekstraklasie i teraz minutę w Serie A.

W bramce Bologny nie było tym razem Łukasza Skorupskiego. Polak w ostatnich w 6 ostatnich meczach puścił 12 goli i Mihajlović dał mu w meczu z Genoą popatrzeć na grę z boku.

Bologna w tabeli jest na 11. miejscu. Jest już pewna utrzymania.