Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Islandią. Słaby mecz drużyny Paulo Sousy (VIDEO)

Data dodania: 08-06-2021 20:06

W drugim i ostatnim sparingowym meczu przed EURO 2020 w Poznaniu reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Islandią. Podopieczni Paulo Sousy niestety nie wyglądali dobrze...

W pierwszych minutach spotkania na stadionie w Poznaniu reprezentacja Polski praktycznie cały czas atakowała swoich rywali, ale Islandia bardzo dobrze się broniła. Potem zespół gości zaczął stwarzać groźne sytuacje i wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców po rzucie rożnym wpisał się Albert Guðmundsson. Ten zawodnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego. Na początku sędzia Balazs Berke odgwizdał spalonego, ale po analizie VAR Węgier uznał gola. Bramka padła w 24. minucie.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 34. minucie bramkę dla naszej kadry strzelił Piotr Zieliński. Pomocnik SSC Napoli rozpoczął akcję i podał do na lewe skrzydło do Tymoteusza Puchacza. Zawodnik FC Augsburg dograł w pole karne niecelnie, ale piłka się odbiła i dobił ją Zieliński. Pod koniec pierwszej połowy zespół Paulo Sousy zwolnił i wynik się nie zmienił. Do przerwy było 1:1.

Na początku drugiej połowy kadra Islandii zaatakowała i strzeliła drugą bramkę. Ekipa przyjezdnych wykorzystała błąd środkowych obrońców i po asyście Gudmundura Thórarinssona gola zdobył Brynjar Ingi Bjarnason. 21-letni pomocnik kapitalnie uderzył pod poprzeczkę.

W 88. minucie do wyrównania doprowadził Karol Świderski. Napastnik PAOK-u Saloniki dostał dobre podanie w pole karne i dobrze wykończył akcję. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Biorąc pod uwagę całe spotkanie, to gra Polaków trochę martwi. Drużyna Sousy nie stwarzała ciekawych akcji, grała wolno i nudno. Momentami nie miała w ogóle pomysłu na grę. "Biało-Czerwoni" słabo grali również w defensywie. Nie było zgrania i przez to obrońcy popełniali sporo błędów.

Miejmy nadzieję, że na Mistrzowach Europy zawodnicy naszej kadry będą grali lepiej. W grupie E zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją.

Fot: Mikolaj Barbanell - Shutterstock.com