Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Kadry finalistów Euro 2020. Oni zagrają w mistrzostwach Europy

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 10-06-2021 23:48
Kadry finalistów Euro 2020. Oni zagrają w mistrzostwach Europy

GRUPA A

Włochy 

Bramkarze: Gianluigi Donnarumma (AC Milan), Alex Meret (SSC Napoli), Salvatore Sirigu (Torino FC).
Obrońcy: Francesco Acerbi (Lazio Rzym), Alessandro Bastoni (Inter Mediolan), Leonardo Bonucci (Juventus FC), Giorgio Chiellini (Juventus FC), Giovanni Di Lorenzo (SSC Napoli), Emerson Palmieri (Chelsea FC), Alessandro Florenzi (Paris Saint-Germain), Leonardo Spinazzola (AS Roma), Rafael Toloi (Atalanta Bergamo).
Pomocnicy: Nicolo Barella (Inter Mediolan), Bryan Cristante (AS Roma), Jorginho (Chelsea FC), Manuel Locatelli (US Sassuolo), Lorenzo Pellegrini (AS Roma), Matteo Pessina (Atalanta Bergamo), Marco Verratti (Paris Saint-Germain).
Napastnicy: Andrea Belotti (Torino FC), Domenico Berardi (US Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus FC), Federico Chiesa (Juventus FC), Ciro Immobile (Lazio Rzym), Lorenzo Insigne (SSC Napoli), Giacomo Raspadori (US Sassuolo).

Selekcjoner: Roberto Mancini.

Turcja 

Bramkarze: Mert Gunok (Istanbul Basaksehir), Ugurcan Cakir (Trabzonspor), Altay Bayindir (Fenerbahce Stambuł).
Obrońcy: Zeki Celik (Lille OSC), Mert Muldur (US Sassuolo), Merih Demiral (Juventus FC), Ozan Kabak (Schalke 04 Gelsenkirchen), Caglar Soyuncu (Leicester City), Kaan Ayhan (US Sassuolo), Umut Meras (Le Havre AC), Ridvan Yilmaz (Besiktas Stambuł).
Pomocnicy: Abdulkadir Omur (Trabzonspor), Cengiz Under (Leicester City), Dorukhan Tokoz (Besiktas Stambuł), Irfan Can Kahveci (Fenerbahce Stambuł), Okay Yokuslu (West Bromwich Albion), Orkun Kokcu (Feyenoord Rotterdam), Ozan Tufan (Fenerbahce Stambuł), Taylan Antalyali (Galatasaray Stambuł), Hakan Calhanoglu (AC Milan), Yusuf Yazici (Lille OSC).
Napastnicy: Burak Yilmaz (Lille OSC), Enes Unal (Getafe CF), Halil Ibrahim Dervisoglu (Galatasaray Stambuł), Kenan Karaman (Fortuna Duesseldorf), Kerem Akturkoglu (Galatasaray Stambuł).

Selekcjoner: Senol Gunes.

Walia 

Bramkarze: Wayne Hennessey (Crystal Palace), Danny Ward (Leicester City), Adam Davies (Stoke City)
Obrońcy: Connor Roberts (Swansea City), Tom Lockyer (Luton Town), Ben Davies (Tottenham Hotspur), Joe Rodon (Tottenham Hotspur), Chris Mepham (AFC Bournemouth), Chris Gunter (Charlton Athletic), Rhys Norrington-Davies (Sheffield United), Neco Williams (Liverpool FC), Ben Cabango (Swansea City)
Pomocnicy: Joe Allen (Stoke City), Joe Morrell (Luton Town), Ethan Ampadu (Chelsea FC), Matthew Smith (Manchester City), Jonny Williams (Cardiff City), Aaron Ramsey (Juventus FC), Dylan Levitt (Manchester United), Rubin Colwill (Cardiff City), David Brooks (AFC Bournemouth)
Napastnicy: Kieffer Moore (Cardiff City), Harry Wilson (Liverpool FC), Gareth Bale (Tottenham Hotspur), Tyler Roberts (Leeds United), Daniel James (Manchester United).

Selekcjoner: Robert Page

Szwajcaria 

Bramkarze: Yann Sommer (Borussia M'gladbach), Jonas Omlin (Montpellier HSC), Yvon Mvogo (RB Lipsk)
Obrońcy: Ricardo Rodríguez (Torino FC), Nico Elvedi (Borussia M'gladbach), Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Eray Comert (FC Basel), Silvan Widmer (FC Basel), Kevin Mbabu (VfL Wolfsburg), Fabian Schaer (Newcastle United), Loris Benito (Girondins Bordeaux), Jordan Lotomba (OGC Nice), Bećir Omeragić (FC Zurich)
Pomocnicy: Granit Xhaka (Arsenal FC), Remo Freuler (Atalanta Bergamo), Denis Zakaria (Borussia M'gladbach), Djibril Sow (Eintracht Frankfurt), Steven Zuber (Eintracht Frankfurt), Christian Fassnacht (Young Boys BSC), Edimilson Fernandes (1. FSV Mainz 05)
Napastnicy: Ruben Vargas (FC Augsburg), Xherdan Shaqiri (Liverpool FC), Admir Mehmedi (VfL Wolfsburg), Haris Seferović (Benfica Lizbona), Breel Embolo (Borussia M'gladbach), Mario Gavranović (Dinamo Zagrzeb).

Selekcjoner: Vladimir Petković.

GRUPA B

Belgia 

Bramkarze: Thibaut Courtois (Real Madryt), Simon Mignolet (Club Brugge), Mats Selz (RC Strasbourg Alsace)
Obrońcy: Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Dedryck Boyata (Hertha Berlin), Jason Denayer (Olympique Lyon), Thomas Vermaelen (Vissel Kobe), Jan Vertonghen (Benfica Lizbona)
Pomocnicy: Timothy Castagne (Leicester City), Nacer Chadli (Istanbul Basaksehir), Yannick Ferreira Carrasco (Atletico Madryt), Kevin De Bruyne (Manchester City), Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers), Thorgan Hazard (Borussia Dortmund), Thomas Meunier (Borussia Dortmund), Dennis Praet (Leicester City), Youri Tielemans (Leicester City), Hans Vanaken (Club Brugge), Axel Witsel (Borussia Dortmund)
Napastnicy: Michy Batshuayi (Crystal Palace), Christian Benteke (Crystal Palace), Jeremy Doku (Stade Rennais), Eden Hazard (Real Madryt), Romelu Lukaku (Inter Mediolan), Dries Mertens (SSC Napoli), Leandro Trossard (Brighton and Hove Albion).

Selekcjoner: Roberto Martinez.

Rosja 

Bramkarze: Jurij Dupin (Rubin Kazań), Matwiej Safonow (FK Krasnodar), Anton Szunin (Dinamo Moskwa)
Obrońcy: Gieorgij Dżykija (Spartak Moskwa), Igor Diveev (CSKA Moskwa), Jurij Żirkow (Zenit Sankt Petersburg), Wiaczesław Karawajew (Zenit Sankt Petersburg), Fiodor Kudriaszow (Antalyaspor), Andriej Semenow (Achmat Grozny), Mario Fernandes (CSKA Moskwa)
Pomocnicy: Dmitrij Barinow (Lokomotiw Moskwa), Rifat Żemaletdinow (Lokomotiw Moskwa), Maksim Mukhin (Lokomotiw Moskwa), Aleksandr Gołowin (AS Monaco), Daniil Fomin (Dinamo Moskwa), Roman Zobnin (Spartak Moskwa), Aleksiej Ionow (FK Krasnodar), Daler Kuziajew (Zenit Sankt Petersburg), Andriej Mostowoj (Zenit Sankt Petersburg), Magomed Ozdojew (Zenit Sankt Petersburg), Denis Makarow (Rubin Kazań), Aleksiej Miranczuk (Atalanta Bergamo), Denis Czeryszew (Valencia CF)
Napastnicy: Artem Dziuba (Zenit Sankt Petersburg), Anton Zabolotny (FK Soczi), Aleksandr Sobolew (Spartak Moskwa).

Selekcjoner: Stanisław Czerczesow.

Dania 

Bramkarze: Kasper Schmeichel (Leicester City), Jonas Lossl (FC Midtjylland), Frederik Rønnow (Schalke 04 Gelsenkirchen)
Obrońcy: Jens Stryger Larsen (Udinese Calcio), Simon Kjær (AC Milan), Andreas Christensen (Chelsea FC), Joachim Andersen (Fulham FC), Daniel Wass (Valencia CF), Mathias Jorgensen (FC Kopenhaga), Joakim Maehle (Atalanta Bergamo), Jannik Vestergaard (Southampton FC), Nicolai Boilesen (FC Kopenhaga)
Pomocnicy: Mathias Jensen (Brentford FC), Christian Norgaard (Brentford FC), Pierre-Emile Hoejbjerg (Tottenham Hotspur), Thomas Delaney (Borussia Dortmund), Anders Christiansen (Malmoe FF), Christian Eriksen (Inter Mediolan), Mikkel Damsgaard (Sampdoria Genua), Robert Skov (TSG 1899 Hoffenheim)
Napastnicy: Martin Braithwaite (FC Barcelona), Andreas Cornelius (Parma Calcio), Andreas Skov Olsen (Bologna FC), Yussuf Poulsen (RB Lipsk), Kasper Dolberg (OGC Nice), Jonas Wind (FC Kopenhaga).

Selekcjoner: Kasper Hjulmand.

Finlandia 

Bramkarze: Lukas Hradecky (Bayer 04 Leverkusen), Jesse Joronen (Brescia Calcio), Anssi Jaakkola (Bristol Rovers)
Obrońcy: Sauli Vaisanen (Chievo Werona), Paulus Arajuuri (Pafos FC), Daniel O’Shaugnessy (HJK Helsinki), Robert Ivanov (Warta Poznań), Jere Uronen (KRC Genk), Nikolai Alho (MTK Budapeszt), Aapo Halme (Barnsley FC), Joona Toivio (BK Hacken), Leo Vaisanen (IF Elfsborg), Jukka Raitala (Minnesota United), Pyry Soiri (Esbjerg fB)
Pomocnicy: Glen Kamara (Rangers FC), Joni Kauko (Esbjerg fB), Onni Valakari (Pafos FC), Rasmus Schuller (Djurgardens IF), Thomas Lam (PEC Zwolle), Tim Sparv (AE Larissa), Fredrik Jensen (FC Augsburg), Robert Taylor (SK Brann),  Lassi Lappalainen (CF Montreal).
Napastnicy: Joel Pohjanpalo (1.FC Union Berlin), Teemu Pukki (Norwich City), Marcus Forss (Brentford FC)

Selekcjoner: Markku Kanerva

GRUPA C

Holandia 

Bramkarze: Marco Bizot (AZ Alkmaar), Tim Krul (Norwich City), Maarten Stekelenburg (Ajax Amsterdam)
Obrońcy: Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Nathan Ake (Manchester City), Daley Blind (Ajax Amsterdam), Denzel Dumfries (PSV Eindhoven), Matthijs de Ligt (Juventus FC), Jurriën Timber (Ajax Amsterdam), Joël Veltman (Brighton and Hove Albion), Stefan de Vrij (Inter Mediolan), Owen Wijndal (AZ Alkmaar)
Pomocnicy: Ryan Gravenberch (Ajax Amsterdam), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Davy Klaassen (Ajax Amsterdam), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Marten de Roon (Atalanta Bergamo), Georginio Wijnaldum (Liverpool FC)
Napastnicy: Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam), Cody Gakpo (PSV Eindhoven), Luuk de Jong (Sevilla FC), Donyell Malen (PSV Eindhoven), Memphis Depay (Olympique Lyon), Quincy Promes (Spartak Moskwa), Wout Weghorst (VfL Wolfsburg).

Selekcjoner: Frank de Boer.

Austria 

Bramkarze: Daniel Bachmann (Watford FC), Pavao Pervan (VfL Wolfsburg), Alexander Schlager (LASK Linz)
Obrońcy: David Alaba (Real Madryt), Aleksandar Dragović (Bayer 04 Leverkusen), Marco Friedl (Werder Brema), Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt), Stefan Lainer (Borussia M'gladbach), Philipp Lienhart (SC Freiburg), Stefan Posch (TSG 1899 Hoffenheim), Christopher Trimmel (1.FC Union Berlin), Andreas Ulmer (Red Bull Salzburg)
Pomocnicy: Julian Baumgartlinger (Bayer 04 Leverkusen), Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim), Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim), Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt), Konrad Laimer (RB Lipsk), Valentino Lazaro (Inter Mediolan), Marcel Sabitzer (RB Lipsk), Louis Schaub (FC Luzern), Xaver Schlager (VfL Wolfsburg), Alessandro Schoepf (Schalke 04 Gelsenkirchen)
Napastnicy: Marko Arnautović (Shanghai SIPG FC), Michael Gregoritsch (FC Augsburg), Sasa Kalajdzić (VfB Stuttgart), Karim Onisiwo (1. FSV Mainz 05).

Selekcjoner: Franco Foda

Ukraina 

Bramkarze: Andrij Piatow (Szachtar Donieck), Heorhij Buszczan (Dynamo Kijów), Anatolij Trubin (Szachtar Donieck)
Obrońcy: Mykoła Matwijenko (Szachtar Donieck), Ołeksandr Karawajew (Dynamo Kijów), Serhij Krywcow (Szachtar Donieck), Eduard Sobol (Club Brugge), Witalij Mykołenko (Dynamo Kijów), Illa Zabarny (Dynamo Kijów), Ołeksandr Tymczyk (Dynamo Kijów), Denys Popow (Dynamo Kijów)
Pomocnicy: Andrij Jarmołenko (West Ham United), Taras Stepanenko (Szachtar Donieck), Ołeksandr Zinczenko (Manchester City), Rusłan Malinowski (Atalanta Bergamo), Serhij Sydorczuk (Dynamo Kijów), Wiktor Cyhankow (Dynamo Kijów), Marlos (Szachtar Donieck), Jewhenij Makarenko (KV Kortrijk), Mykoła Szaparenko (Dynamo Kijów), Ołeksandr Zubkow (Ferencvarosi TC), Heorhij Sudakow (Szachtar Donieck), Roman Bezus (KAA Gent)
Napastnicy: Roman Jaremczuk (KAA Gent), Artem Biesiedin (Dynamo Kijów), Artem Dowbyk (Dnipro-1).

Selekcjoner: Andrij Szewczenko

Macedonia Północna 

Bramkarze: Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano), Damjan Siskovski (Doxa Katokopia), Riste Jankov (Rabotnicki Skopje)
Obrońcy: Stefan Ristovski (Dinamo Zagrzeb), Visar Musliu (MOL Fehervar FC), Egzon Bejtulai (Shkendija Tetovo), Kire Ristevski (Ujpest FC), Gjoko Zajkov (RSC Charleroi), Darko Velkovski (HNK Rijeka), Ezgjan Alioski (Leeds United)
Pomocnicy: Arijan Ademi (Dinamo Zagrzeb), Enis Bardhi (Levante UD), Stefan Spirovski (AEK Larnaka), Boban Nikolov (US Lecce), Tihomir Kostadinov (NFK Ruzomberok), Ferhan Hasani (FK Partizani), Eljif Elmas (SSC Napoli), Daniel Avramovski (Kayserispor), Darko Curlinov (VfB Stuttgart), Marjan Radeski (Akademija Pandev)
Napastnicy: Goran Pandev (Genoa CFC), Aleksandar Trajkovski (RCD Mallorca), Ivan Trickovski (AEK Larnaka), Vlatko Stojanovski (FC Chambly-Thelle), Krste Velkovski (FK Sarajevo), Milan Ristovski (Spartak Trnava).

Selekcjoner: Igor Angelovski

GRUPA D

Anglia 

Bramkarze: Dean Henderson (Manchester United), Sam Johnstone (West Bromwich Albion), Jordan Pickford (Everton FC)
Obrońcy: Ben Chilwell (Chelsea FC), Conor Coady (Wolverhampton Wanderers), Reece James (Chelsea FC), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Atletico Madryt), Kyle Walker (Manchester City), Ben White (Brighton and Hove Albion)
Pomocnicy: Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Jordan Henderson (Liverpool FC), Mason Mount (Chelsea FC), Kalvin Phillips (Leeds United), Declan Rice (West Ham United)
Napastnicy: Dominic Calvert-Lewin (Everton FC), Phil Foden (Manchester City), Jack Grealish (Aston Villa), Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal FC), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Manchester City).

Selekcjoner: Gareth Southgate.

Chorwacja

Bramkarze: Dominik Livaković (Dinamo Zagrzeb), Lovre Kalinić (Hajduk Split), Simon Sluga (Luton Town)
Obrońcy: Sime Vrsaljko (Atletico Madryt), Borna Barisić (Rangers FC), Duje Caleta-Car (Olympique Marsylia), Dejan Lovren (Zenit Sankt Petersburg), Josip Juranović (Legia Warszawa), Domagoj Vida (Besiktas Stambuł), Josko Gvardiol (RB Lipsk), Domagoj Bradarić (Lille OSC), Mile Skorić (NK Osijek)
Pomocnicy: Mateo Kovacić (Chelsea FC), Luka Modrić (Real Madryt), Marcelo Brozović (Inter Mediolan), Milan Badelj (Genoa CFC), Nikola Vlasić (CSKA Moskwa), Mario Pasalić (Atalanta Bergamo), Ivan Perisić (Inter Mediolan), Josip Brekalo (VfL Wolfsburg), Mislav Orsić (Dinamo Zagrzeb), Luka Ivanusec (Dinamo Zagrzeb)
Napastnicy: Ante Rebić (AC Milan), Bruno Petković (Dinamo Zagrzeb), Ante Budimir (Osasuna Pampeluna), Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim).

Selekcjoner: Zlatko Dalić.

Szkocja 

Bramkarze: Craig Gordon (Heart of Midlothian), David Marshall (Derby County), Jon McLaughlin (Rangers FC)
Obrońcy: Liam Cooper (Leeds United), Declan Gallagher (Motherwell FC), Grant Hanley (Norwich City), Jack Hendry (Celtic Glasgow), Scott McKenna (Nottingham Forest), Stephen O'Donnell (Motherwell FC), Nathan Patterson (Rangers FC), Andy Robertson (Liverpool FC), Greg Taylor (Celtic Glasgow), Kieran Tierney (Arsenal FC)
Pomocnicy: Stuart Armstrong (Southampton FC), Ryan Christie (Celtic Glasgow), John Fleck (Sheffield United), Billy Gilmour (Chelsea FC), John McGinn (Aston Villa), Callum McGregor (Celtic Glasgow), Scott McTominay (Manchester United), David Turnbull (Celtic Glasgow)
Napastnicy: Che Adams (Southampton FC), Lyndon Dykes (Queens Park Rangers), James Forrest (Celtic Glasgow), Ryan Fraser (Newcastle United), Kevin Nisbet (Hibernian FC).

Selekcjoner: Steve Clarke.

Czechy 

Bramkarze: Tomas Vaclik (Sevilla FC), Jiri Pavlenka (Werder Brema), Ales Mandous (Sigma Ołomuniec)
Obrońcy: Vladimir Coufal (West Ham United), Pavel Kaderabek (TSG 1899 Hoffenheim), Ondrej Celustka (Sparta Praga), Tomas Kalas (Bristol City), David Zima (Slavia Praga), Jan Boril (Slavia Praga), Ales Mateju (Brescia Calcio), Jakub Brabec (Viktoria Pilzno)
Pomocnicy: Lukas Masopust (Slavia Praga), Vladimir Darida (Hertha Berlin), Tomas Soucek (West Ham United), Antonin Barak (Hellas Werona), Alex Kral (Spartak Moskwa), Tomas Holes (Slavia Praga), Petr Sevcik (Slavia Praga), Jakub Jankto (Sampdoria Genua), Adam Hlozek (Sparta Praga), Jakub Pesek (Slovan Liberec), Michal Sadilek (Slovan Liberec)
Napastnicy: Patrik Schick (Bayer 04 Leverkusen), Michael Krmencik (PAOK Saloniki), Matej Vydra (Burnley FC), Tomas Pekhart (Legia Warszawa)

Selekcjoner: Jaroslav Silhavy.

GRUPA E

Polska 

Bramkarze: Łukasz Fabiański (West Ham United), Wojciech Szczęsny (Juventus FC), Łukasz Skorupski (Bologna FC)
Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Kamil Glik (Benevento Calcio), Michał Helik (Barnsley FC), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa)
Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Kamil Jóźwiak (Derby County), Mateusz Klich (Leeds United), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Karol Linetty (Torino FC), Jakub Moder (Brighton and Hove Albion), Przemysław Płacheta (Norwich City), Piotr Zieliński (SSC Napoli)
Napastnicy: Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Karol Świderski (PAOK Saloniki), Jakub Świerczok (Piast Gliwice).

Selekcjoner: Paulo Sousa.

Hiszpania 

Bramkarze: David de Gea (Manchester United), Unai Simon (Athletic Bilbao), Robert Sanchez (Brighton and Hove Albion)
Obrońcy: Jose Gaya (Valencia CF), Jordi Alba (FC Barcelona), Pau Torres (Villarreal CF), Aymeric Laporte (Manchester City), Eric Garcia (Manchester City), Diego Llorente (Leeds United), Cesar Azpilicueta (Chelsea FC), Marcos Llorente (Atletico Madryt)
Pomocnicy: Sergio Busquets (FC Barcelona), Rodri Hernandez (Manchester City), Pedri (FC Barcelona), Thiago Alcantara (Liverpool FC), Koke (Atletico Madryt), Fabian Ruiz (SSC Napoli)
Napastnicy: Dani Olmo (RB Lipsk), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Gerard Moreno (Villarreal CF), Alvaro Morata (Juventus FC), Ferran Torres (Manchester City), Adama Traore (Wolverhampton Wanderers), Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain).

Selekcjoner: Luis Enrique.

Szwecja 

Bramkarze: Karl-Johan Johnsson (FC Kopenhaga), Kristoffer Nordfeldt (Genclerbirligi Ankaara), Robin Olsen (Everton FC)
Obrońcy: Emil Krafth (Newcastle United), Victor Lindelof (Manchester United), Marcus Danielson (Dalian Yifang), Pierre Bengtsson (Vejle BK), Ludwig Augustinsson (Werder Brema), Pontus Jansson (Brentford FC), Filip Helander (Rangers FC), Mikael Lustig (AIK Solna), Andreas Granqvist (Helsingborgs IF)
Pomocnicy: Emil Forsberg (RB Lipsk), Ken Sema (Watford FC), Viktor Claesson (FK Krasnodar), Dejan Kulusevski (Juventus FC), Sebastian Larsson (AIK Solna), Albin Ekdal (Sampdoria Genua), Kristoffer Olsson (FK Krasnodar), Jens-Lys Cajuste (FC Midtjylland), Mattias Svanberg (Bologna FC), Gustav Svensson (Guangzhou R&F).
Napastnicy: Marcus Berg (FK Krasnodar), Alexander Isak (Real Sociedad), Robin Quaison (1.FSV Mainz 05), Jordan Larsson (Spartak Moskwa)

Selekcjoner: Janne Andersson.

Słowacja 

Bramkarze: Martin Dubravka (Newcastle United), Marek Rodak (Fulham FC), Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk)
Obrońcy: Peter Pekarík (Hertha Berlin), Lubomir Satka (Lech Poznań), Denis Vavro (SD Huesca), Milan Skriniar (Inter Mediolan), Tomas Hubocan (Omonia Nikozja), David Hancko (Sparta Praga), Martin Koscelnik (Slovan Liberec), Martin Vallent (RCD Mallorca)
Pomocnicy: Marek Hamsik (IFK Goeteborg), Stanislav Lobotka (SSC Napoli), Patrik Hrosovsky (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ondrej Duda (1.FC Koeln), Robert Mak (Ferencvarosi TC), Vladimir Weiss (Slovan Bratysława), Laszlo Benes (FC Augsburg), Lukas Haraslin (US Sassuolo), Jakub Hromada (Slavia Praga), Tomas Suslov (FC Groningen), Jan Gregus (Minnesota United)
Napastnicy: Michal Duris (Omonia Nikozja), Robert Bozenik (Feyenoord Rotterdam), Ivan Schranz (FK Jablonec)

Selekcjoner: Stefan Tarković.

GRUPA F

Portugalia 

Bramkarze: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Rui Patricio (Wolverhampton Wanderers), Rui Silva (Granada CF)
Obrońcy: Joao Cancelo (Manchester City), Nelson Semedo (Wolverhampton Wandereres), Jose Fonte (Lille OSC), Pepe (FC Porto), Ruben Dias (Manchester City), Nuno Mendes (Sporting Lizbona), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund)
Pomocnicy: Danilo Pereira (Paris Saint-Germain), Joao Palhinha (Sporting Lizbona), Ruben Neves (Wolverhampton Wanderers), Bruno Fernandes (Manchester United), Joao Moutinho (Wolverhampton Wanderers), Renato Sanches (Lille OSC), Sergio Oliveira (FC Porto), William Carvalho (Real Betis)
Napastnicy: Pedro Goncalves (Sporting Lizbona), Andre Silva (Eintracht Frankfurt), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Juventus FC), Diogo Jota (Liverpool FC), Goncalo Guedes (Valencia CF), Joao Felix (Atletico Madryt), Rafa Silva (Benfica Lizbona).

Selekcjoner: Fernando Santos

Francja 

Bramkarze: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marsylia), Mike Maignan (AC Milan)
Obrońcy: Lucas Digne (Everton FC), Leo Dubois (Olympique Lyon), Lucas Hernandez (Bayern Monachium), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain), Jules Kounde (Sevilla FC), Clement Lenglet (FC Barcelona), Benjamin Pavard (Bayern Monachium), Raphael Varane (Real Madryt), Kurt Zouma (Chelsea FC)
Pomocnicy: N'Golo Kante (Chelsea FC), Thomas Lemar (Atletico Madryt), Paul Pogba (Manchester United), Adrien Rabiot (Juventus FC), Moussa Sissoko (Tottenham Hotspur), Corentin Tolisso (Bayern Monachium)
Napastnicy: Wissam Ben Yedder (AS Monaco), Karim Benzema (Real Madryt), Kingsley Coman (Bayern Monachium), Ousmane Dembele (FC Barcelona), Olivier Giroud (Chelsea FC), Antoine Griezmann (FC Barcelona), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Marcus Thuram (Borussia M'gladbach).

Selekcjoner: Didier Deschamps.

Niemcy 

Bramkarze: Manuel Neuer (Bayern Monachium), Bernd Leno (Arsenal FC), Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt)
Obrońcy: Matthias Ginter (Borussia M'gladbach), Antonio Ruediger (Chelsea FC), Robin Gosens (Atalanta Bergamo), Christian Gunter (SC Freiburg), Marcel Halstenberg (RB Lipsk), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Lukas Klostermann (RB Lipsk), Robin Koch (Leeds United), Niklas Suele (Bayern Monachium)
Pomocnicy: Ilkay Gundogan (Manchester City), Toni Kroos (Real Madryt), Emre Can (Borussia Dortmund), Joshua Kimmich (Bayern Monachium), Thomas Mueller (Bayern Monachium), Jamal Musiala (Bayern Monachium), Serge Gnabry (Bayern Monachium), Leon Goretzka (Bayern Monachium), Kai Havertz (Chelsea FC), Jonas Hofmann (Borussia M'gladbach), Leroy Sane (Bayern Monachium), Florian Neuhaus (Borussia M'gladbach)
Napastnicy: Timo Werner (Chelsea FC), Kevin Volland (AS Monaco).

Selekcjoner: Joachim Loew.

Węgry 

Bramkarze: Adam Bogdan (Ferencvarosi TC), Denes Dibusz (Ferencvarosi TC), Peter Gulacsi (RB Lipsk)
Obrońcy: Gergo Lovrencsics (Ferencvarosi TC), Endre Botka (Ferencvarosi TC), Adam Lang (Omonia Nikozja), Akos Kecskes (FC Lugano), Attila Fiola (MOL Fehervar FC), Willi Orban (RB Lipsk), Attila Szalai (Fenerbahce Stambuł), Bendeguz Bolla (MOL Fehervar FC)
Pomocnicy: Loic Nego (MOL Fehervar FC), Adam Nagy (Bristol City), Laszlo Kleinheisler (NK Osijek), David Siger (Ferencvarosi TC), Daniel Gazdag (Philadelphia Union), Andras Schafer (DAC Dunajska Streda) Tamas Cseri (Mezokovesd Zsory FC), Filip Holender (Partizan Belgrad)
Napastnicy: Adamm Szalai (1. FSV Mainz 05), Roland Sallai (SC Freiburg), Nemanja Nikolić (MOL Fehervar FC), Kevin Varga (Kasimpasa SK), Roland Varga (MTK Budapeszt), Szabolcs Schon (FC Dallas), Janos Hahn (Paksi FC).

Selekcjoner: Marco Rossi.
 

Inne artykuły