Francja wygrała z Niemcami. Dwa nieuznane gole i bramka samobójcza (VIDEO)

Data dodania: 15-06-2021 23:00

Francja Didiera Deschampsa pokonała 1:0 Niemcy Joachima Loewa po bramce samobójczej Matsa Hummelsa. Zespół “Trójkolorowych” przeważał przez całe spotkanie.  Do siatki trafili jeszcze Kylian Mbappe oraz Karim Benzema, ale ich gole nie zostały uznane.

Mecz grupy F Euro 2020

Allianz Arena (Monachium), 15.06.2021

FRANCJA - NIEMCY 1:0

Bramki: Hummels 20 (sam)

Francja: Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Kante, Pogba, Rabiot (90+5 O. Dembele), Griezmann, Mbappé, Benzema (89. Tolisso)

Niemcy: Neuer, Rudigier, Ginter (87. Can), Hummels, Gosens (88. Volland), Kimmich, Kroos, Gundogan, Gnabry (74. Gnabry), Havertz (74. Sane), Mueller

Źółte kartki: Kimmich 7

TAK PADŁA BRAMKA:

1:0 Hummels 20 (bramka samobójcza)

Pierwszy gol w tym meczu padł w 20. minucie. Samobójczego gola zdobył obrońca kadry Niemiec, Mats Hummels. Lucas Hernandez wstrzelił piłkę w pole karne, a futbolówka odbiła się od Hummelsa i wpadła do siatki.

BOHATER MECZU

Karim Benzema (Francja)
Selekcjoner Didier Deschamps postawił na Benzemę od pierwszej minuty w meczu z Niemcami i Francuz pokazał się z dobrej strony. Benzema biegał głównie w środkowej części boiska i stwarzał sporo sytuacji do zdobycia bramki. Pod koniec spotkania wpisał się nawet na listę strzelców po podaniu Kyliana Mbappe, ale sędzia odgwizdał spalonego. Bramka nie została uznana, ale zawodnik Realu Madryt może zaliczyć spotkanie do udanych.

ANTYBOHATER MECZU

Mats Hummels (Niemcy)
Przez jego bramkę samobójczą Niemcy stracili punkty. W drugiej połowie prawie doprowadził do rzutu karnego faulując Kyliana Mbappe.

W DRUGIEJ KOLEJCE...

W drugiej kolejce Francja zmierzy się z Węgrami (19 czerwca, 15:00) na Puskas Arena w Budapeszcie, natomiast Niemcy zagrają z Portugalią (19 czerwca, 18:00). Starcie zostanie rozegrane na Allianz Arena w Monachium.