Remis Chorwacji z Czechami na Hampden Park

Data dodania: 18-06-2021 20:00

Chorwacja zremisowała 1:1 z Czechami. Najpierw na prowadzenie wyszły Czechy za sprawą Schicka, a potem do wyrównania doprowadził Perisić.

Mecz grupy D Euro 2020

Hampden Park (Glasgow), 18.06.2021

CHORWACJA - CZECHY 1:1

Bramki: Perisić 47 - Schick 37 (karny)

Chorwacja: Livaković, Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol, Modrić, Kovacić (87. Brozović), Perisić, Kramarić (62. Vlasić), Brekalo (46. Ivanusec), Rebić (46. Petković).

Czechy: Vaclik, Coufal, Kalas, Celustka, Boril, Soucek, Holes (63. Kral), Masopust (63. Hlozek), Darida (87. Barak), Jankto (74. Sevcik), Schick (75. Krmencik).

Źółte kartki: Lovren 35, Masoust 50, Boril 82, Hlozek 90+3

TAK PADŁY BRAMKI

0:1 Schick 37 (karny)

Cała sytuacja związana z rzutem karnym rozpoczęła się w 33. minucie, ponieważ zawodnik reprezentacji Chorwacji, Lovren, uderzył łokciem w twarz Schicka w polu karnym. Po analizie VAR arbiter pokazał na wapno. Do piłki podszedł Schick i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

1:1 Perisić 47

Doświadczony pomocnik, który na co dzień występuje w barwach Interu Mediolan dostał dobre podania od Kramaricia, wszedł w pole karne i uderzył bardzo mocno. Golkiper kadry Czech w tej sytuacji nie miał nic do gadania.

BOHATER MECZU

Perisić (Chorwacja)

Były zawodnik m.in. Bayernu Monachium kapitalnie zachował się na początku drugiej połowy. Perisić strzelił gola na wagę remisu.

ANTYBOHATER MECZU

Ante Rebić (Chorwacja)

Zawodnik AC Milan wyszedł w podstawowym składzie, ale pokazał się z bardzo słabej strony w pierwszej części gry. Często tracił piłkę i niedokładnie podawał do partnerów. W 39. minucie miał stuprocentową sytuację. Rebić dostał doskonałe podanie od Brekalo, wbiegł w pole karne, ale fatalnie spudłował. Trener Zlatko Dalić postanowił go zmienić w przerwie.

W TRZECIEJ KOLEJCE

W następnej kolejce Chorwacja zmierzy się ze Szkocją (22 czerwca, 21:00), natomiast Czechy zagrają z Anglią (22 czerwca, 21:00).