Dania pokonała Czechy i zagra w półfinale EURO!

Data dodania: 03-07-2021 20:01

Dania pokonała w ćwierćfinale Czechy 2:1 i awansowała do półfinału. Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Delaney oraz Dolberg. Jedynego gola dla Czechów strzelił Schick.

Mecz ćwierćfinałowy EURO 2020

Stadion Olimpijski w Baku, 03.07.2021

CZECHY - DANIA 1:2

Bramki: Schick 49 - Delaney 5, Dolberg 42

Czechy: Vaclik, Coufal, Celustka (65. Brabec), Kalas, Boril, Holes (46. Jankto), Soucek, Masopust (46. Krmencik), Barak, Sevcik (79. Darida), Schick (79. Vydra)

Dania: Schmeichel, Christensen (81. Andersen), Kjaer, Vestergaard, Larsen (80. Wass), Hojbjerg, Delaney (81. Jensen), Maehle, Braithwaite, Dolberg (59. Poulsen), Damsgaard (59. Norsgaard)

Źółte kartki: Krmencik 84, Kalas 86

TAK PADŁY BRAMKI:

0:1 Delaney 5
Pierwsza bramka w tym meczu padła już na samym początku spotkania. Na prowadzenie wyszła Dania. Gola zdobył Delaney. Larsen dośrodkował z rzutu rożnego, a ten strzałem głową nie dał żadnych szans Vaclikowi.

0:2 Dolberg 42
Maehle doskonale podał piłkę do Dolberga, a utalentowany gracz mocnym i pewnym strzałem tylko dopełnił formalności.

1:2 Schick 49
Coufal był przy piłce i dośrodkował w pole karne, natomiast Schick uderzył z pierwszej piłki i pokonał Schmeichela.

BOHATER MECZU

Dolberg (Dania)
Wydaje się, że najlepszym graczem na murawie był Dolberg. Reprezentant Danii strzelił jednego gola, ale poza tym był cały czas aktywny na murawie. Stwarzał swoim partnerom sporo okazji do zdobycia bramki. Nie grał do końca spotkania. Grał do 59 minuty, ale w tym czasie pokazał się z bardzo dobrej strony.

ANTYBOHATER MECZU

Od początku spotkania środkowy obrońca nie grał na miarę oczekiwań. Bardzo często tracił piłkę i nie radził sobie z rywalami. Celustka nie rozegrał całego spotkania. Zszedł z murawy w 65. minucie.