Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. Zagra w nim z legendą tenisa

Data dodania: 06-07-2021 16:08

Hubert Hurkacz odnotował wielki sukces na kortach Wimbledonu. Polski tenisista w pięciu setach pokonał faworyzowanego Daniła Miedwiediewa, turniejowy numer dwa.

Hurkacz z Rosjaninem grał przez dwa dni, bowiem poniedziałkowa walka na korcie została przerwana przez deszcz przy stanie 2:1 w setach dla Miedwiediewa i 4:3 w gemach w IV secie dla Polaka.

O 14:30 we wtorek mecz wznowiono na zadaszonym korcie centralnym. Hurkacz szybko wygrał dokończonego seta 6:3 i doprowadził do decydującej rozgrywki. W tie-breaku Polak grał znakomicie i znowu wygrał w gemach 6:3. Tym samym awansował do ćwierćfinału.

W 1/4 finału Hurkacz zagra już w środę z samym Rogere Federerem.