Lech pokonuje Cracovię i zasiada na fotelu lidera Ekstraklasy.
Dodał: Paweł Kozioł
Data dodania: 06-08-2021 22:31
Po golach Salamona i Kamińskiego, Lech wygrał na własnym obiekcie 2:0 z Cracovią i z dorobkiem 7 punktów przewodzi na ten moment ligowej tabeli.
Mimo braku głośnego jak zazwyczaj dopingu przy Bułgarskiej już od początku piłkarze Lecha wydawali się być bardzo zmotywowani, by odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu.
Już w 18. minucie Alan Czerwiński świetnie ponowił dośrodkowanie do Ishaka, który niesamowitym strzałem z powietrza pod porzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego i nie uznał tego jakże pięknego gola.
W 35. minucie znów Ishak miał świetną szansę, lecz trafił w swojego kolegę z zespołu i piłka ostatecznie wpadła w rękawice Niemczyckiego. Do końca pierwszej połowy, jedni i drudzy nie stworzyli już wielkiego zagrożenia i sędzia zakończył tę część gry przy bezbramkowym remisie.
Lech dopiął swego już kilka minut po wznowieniu gry. Świetnym, atomowym uderzeniem popisał się Bartosz Salamon i Lech grał już z większym luzem.,
???????? ???????? ???????????? - i to stopera! ????
— PKO BP Ekstraklasa (@_Ekstraklasa_) August 6, 2021
⚽️ #LPOCRA 1:0 https://t.co/8WJyZptpXz
Zaledwie siedem minut później Jakub Kamiński potwierdził, że zasłużył na miano Młodzieżowca Lipca. Uderzył świetnie z powietrza z rogu pola karnego ], piłka otarła się jeszcze o obrońcę Cracovii i minęła bramkarza.
Lech do końca w pełni kontrolował wydarzenia na boisku i zasiadł za fotelu lidera. „Kolejorz” ma na koncie 7 punktów i wyprzedza drugą drużynę z Poznania, Wartę o 2 „oczka”.
???? #LPOCRA
— PKO BP Ekstraklasa (@_Ekstraklasa_) August 6, 2021
Mecz przyjaźni, ale na pewno nie na murawie ????♂️ Trzy punkty zostają w Poznaniu! pic.twitter.com/GYMo6AcKxx
Lech – Cracovia 2:0
1:0, Salamon 48 min.
2:0, Kamiński 54 min.
Lech: Van der Hart – Czerwiński, Salamon, Satka, Douglas – Karlstrom (80. Kvekveskiri), Tiba (69. Murawski) – Skóraś (74. Sykora), Amaral (69. Ramirez), Kamiński (80. Marchwiński) – Ishak
Cracovia: Niemczycki – Rodin, Jugas, Rapa – Hanca, Lusiusz (46. Rasmussen), Loshaj (78.Knap), Siplak (86. Pestka) – Zaucha (46. Ogorzały), Van Amersfoort – Balaj (46. Alvarez)
Żółte kartki: Ishak, Douglas – Van Amersfoort











