Lukas Podolski wypadł z gry. Gwiazdę Górnika Zabrze czekają badania

Data dodania: 16-08-2021 19:39

Lukas Podolski nie zagrał w meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok na wyjeździe w 4. kolejce PKO Ekstraklasy. Mimo braku swojej kontuzjowanej gwiazdy Górnik odniósł drugą wygraną z rzędu - zwyciężył 3:1.

Podolski, który latem wylądował w Zabrzu, po dwóch meczach - 45 minut z Lechem Poznań i 85 minut ze Stalą Mielec - zaczął uskarżać się na uraz. Nie wiadomo jeszcze, co dolega "Poldiemu", ale sam piłkarz przyznał, że czeka go konsultacja z lekarzem.

- Niestety z powodu urazu nie mogę wystąpić w dzisiejszym meczu. Czeka mnie diagnoza u lekarza... Życzę drużynie sukcesu w dzisiejszym meczu - napisał Podolski przed spotkanie z Jagiellonią. Dodał, że życzy drużynie powodzenia i sukcesu.

Jego wiara się sprawdziła. Górnik wygrał 3:1, a bohaterem został 21-letni Krzysztof Kubica, który strzelił 2 gole, swoje pierwsze w PKO Ekstraklasie. Dla Kubicy to 2. występ w tym sezonie i pierwszy w wyjściowym składzie.