Fatalny błąd Rafała Gikiewicza w meczu z Bayerem Leverkusen (WIDEO)

Data dodania: 28-08-2021 19:15

Augsburg uległ przed własną publicznością Bayerowi Leverkusen aż 1:4 w sobotnim meczu trzeciej kolejki Bundesligi. Fatalny błąd przy czwartym golu popełnił bramkarz gospodarzy Rafał Gikiewicz.

W ekipie Augsburga w podstawowym składzie oprócz Gikiewicza wystąpił Robert Gumny. Polscy piłkarze nie zaliczą tego występu do udanych. "Giki" skapitulował dwukrotnie już w pierwszym kwadransie gry. Oba gole padły po samobójczych trafieniach. Gospodarze zdołali strzelić gola przed przerwą.

Mecz rozstrzygnął się w ostatniej fazie gry.

Na listę strzelców najpierw wpisał się Patrik Schick, który wcześniej uwolnił się spod opieki Roberta Gumnego.

W 81. minucie Rafał Gikiewicz niepotrzebnie wyszedł poza własne pole karne. Próbował główkować i nie trafił w futbolówkę. Błąd Polaka wykorzystał rezerwowy Florian Wirtz. Nastolatek minął Gikiewicza i umieścił piłkę w pustej bramce.

Augsburg zajmuje przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Natomiast Bayer awansował na pozycję lidera przed pozostałymi spotkaniami kolejki.