Jakub Świerczok bohaterem meczu w Lidze Mistrzów

Data dodania: 14-09-2021 15:49

Jakub Świerczok błysnął w Lidze Mistrzów. Polski napastnik japońskiego Nagoya Grampus zaliczył hat-trick w spotkaniu Azjatyckiej LM z koreańskim Daegu FC.

Świerczok znalazł się w podstawowym składzie japońskiego zespołu i był najlepszym zawodnikiem na boisku na Toyota Stadium. Co prawda to goście dwukrotnie prowadzili po golach Cesinhi z 5. minuty i Edgara z 28. minuty, ale Świerczok najpierw wyrównał w 12. minucie, a potem w 63. minucie.

W 65. minucie Świerczok dał Nagoya Grampus prowadzenie 3:2, a wynik spotkania ustalił Shinnosuke Nakatani w 79. minucie.

Losowanie 1/4 finału Ligi Mistrzów odbędzie się 17 września. Drużyna Świerczoka mecz w tej fazie rozegra 17 października w Jeonju. W ćwierćfinale oprócz Japończyków są póki co tylko piłkarze Al-Hilal, a pozostałe spotkania 1/8 finały zostaną dopiero rozegrane.