Derby Rzymu dla Lazio. Szalony mecz, 5 goli. Zagrał Nikola Zalewski

Data dodania: 26-09-2021 20:31

Pięć goli padło w derbach Rzymu. Lazio w roli gospodarza prowadziło 2:0, a potem Roma dwa razy zbliżała się na gola, ale ostatecznie to jednak ekipa Maurizio Sarriego była górą w starciu z drużyną Jose Mourinho.

W 82. minucie na boisku pojawił się Nikola Zalewski. Młody piłkarz, któremu w piątek zmarł ojciec, Krzysztof, wszedł na murawę, ale losów spotkania nie odmienił. To dla Polaka pierwszy występ u Jose Mourinho.

Lazio prowadziło 2:0 po golach Milinkovicia-Savicia z 10. minuty oraz Pedro, byłego zawodnika Romy, z 19. minuty. Roma złapała kontakt w 41. minucie, gdy do siatki trafił Ibanez. Roma mogła odrobić część strat wcześniej, ale najpierw Nicolo Zaniolo trafił w słupek, a potem sędzia nie podyktował rzutu karnego w sytuacji, gdy wydawało się, że Giallorossim jedenastka się należała.

Po przerwie Lazio wróciło na prowadzenie dwubramkowe, bo w 63. minucie Luis Alberto dograł do Ciro Immobile, a ten wyłożył do Andersona, który trafił do pustej bramki. Roma nie złożyła broni i w 69. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Veretouta znowwu zbliżyła się na gola. Do doprowadzenia do remisu zabrakło już czasu.

AS Roma po 6 kolejkach ma 12 punktów i jest na 4. miejscu w tabeli. Z kolei Lazio ma oczko mniej i plasuje się na 6. pozycji.