Oczywiście, że przeciwko Guardioli! Pierwszy gol Messiego w PSG (VIDEO)

Data dodania: 28-09-2021 22:47

Leo Messi strzelił swojego pierwszego gola w barwach Paris Saint-Germain. Były as FC Barcelona zrobił to oczywiście w meczu Ligi Mistrzów z... Manchesterem City Pepa Guardioli.

Messi zaczął mecz z City w podstawowym składzie, a obok niego w ofensywie trener Mauricio Pochettino postawił na Neymara oraz Mbappe. Zabrakło m.in. zawieszonego za kartki Di Marii. Prowadzenie gospodarzom dał jednak Idrissa Gueye, który już w 8. minucie pokonał Edersona.

Goście szybko zaczęli szukać wyrównania i tworzyli lepsze lub gorsze okazje. Znakomitą miał w 26. minucie Bernardo Silva, który miał przed sobą pustą bramkę i piłkę, która wpadła mu pod nogi po tym, jak odbiła się od poprzeczki. To był pewny gol, ale Bernardo Silva spudłował, trafiając w poprzeczkę.

Potem City mieli jeszcze inne okazje, aż nadeszła 74. minuta i Leo Messi dostał piłkę od Mbappe, a następnie wykończył kontrę gospodarzy.

Osttecznie PSG wygrał 2:0 i ma 4 punkty po 2 kolejkach, podobnie jak... Club Brugge. Belgowie nieoczekiwanie pokonali RB Lipsk na wyjeździe. Prowadzenie gospodarzom dał co prawda Nkunku w 5. minucie, ale Vanaken w 22. minucie i Rits w 41. minucie odpowiedzieli na wagę trzech punktów gości. Manchester City został z 3 oczkami, a Lipsk z zerem.