Sensacja w Warszawie! Legia pokonała Leicester City w Lidze Europy (VIDEO)

Data dodania: 30-09-2021 21:15

Legia Warszawa znów zwycięża w Lidze Europy! Mistrzowie Polski tym razem pokonali przy Łazienkowskiej Leicester City 1:0 i z kompletem punktów dalej prowadzą w grupie C!

Legia od początku grała bardzo odważnie. Pierwszy gol dla mistrzów Polski powinien paść w 25. minucie. W znakomitej okazji znalazł się Emreli, ale w sytuacji sam na sam ze Schmeichelem strzelił nad poprzeczką. Azer nie pomylił się sześć minut później. Piłkarz Legii wywalczył piłkę przed polem karnym i zaskakującym uderzeniem pokonał duńskiego golkipera.

W drugiej części gry obraz meczu zupełnie się zmienił, a zdecydowaną przewagę optyczną na boisku zyskało Leicester City.  W 66. minucie kapitalną interwencją na linii bramkowej popisał się Cezary Miszta, broniąc po rzucie rożnym uderzenie głową z czterech metrów Jannika Vestergaarda. Po chwili Brendan Rodgers desygnował do gry dwie swoje gwiazdy - Jamesa Maddisona i Harvey'a Barnesa,

Przewaga gości rosła z minuty na minutę, Legia broniła się jednak bardzo ofiarnie.

Warszawski zespół miał w samej końcówce dwie kapitalne okazje do podwyższenia rezultatu. Najpierw po indywidualnej akcji Lirim Kastrati uderzył w słupek bramki rywala! Po chwili zawodnik z Kosowa w kolejnym kontrataku idealnie obsłużył Tomasa Pekharta, ale i on fatalnie spudłował.

Legia Warszawa sprawiła kolejną sensację pokonując przy Łazienkowskiej Leicester City 1:0. Dzięki temu drużyna Czesława Michniewicza utrzymała się na prowadzeniu w grupie C Ligi Europy.

Legia Warszawa - Leicester City 1:0 (1:0)

Bramki: Emreli 26'.

Legia: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki - Johansson (78' Abu Hanna), Slisz, Martins (70' Kastrati), Charatin, Mladenović - Josue (83' Lopes) - Emreli (83' Pekhart).

Leicester: Schmeichel - Amartey (78' Lookman), Vestergaard, Soyuncu - Castagne, Soumare, Dewsbury-Hall (67' Maddison), Tielemans, Thomas - Perez (67' Barnes), Daka (82' Vardy).

Żółte kartki: Josue, Emreli, Pekhart - Thomas, Maddison.
Sędzia: Ivan Bebek (Chorwacja).