Niemcy już pewni. Jadą na MŚ 2022

Data dodania: 11-10-2021 22:47

Reprezentacja Niemiec na dwie kolejki przed końcem eliminacji zapewnił sobie 1. miejsce w grupie J, a tym samym wywalczyła awans do finałów mistrzostw świata 2022 w Katarze. W poniedziałek Die Mannschaft ograli 4:0 na wyjeździe Macedonię Północną.

Niemcy do przerwy nie potrafili zadać ciosu gospodarzom, więc wynik brzmiał 0:0. Dopiero po zmianie stron podopieczni Hansiego Flicka pokazali swoją wyższość i ostatecznie rozbili rywala aż 4:0 po golach Kaia Havertza z 50. minuty, Timo Wernera z 70. i 73. minuty oraz Jamala Musialy z 83. minuty.

Zwycięstwo Niemcom nie dałoby jeszcze awansu, gdyby nie porażka Armenii na wyjeździe z Rumunią. To ekipa Armenii mogłaby jako jedyna mieć matematyczne szanse na przegonienie Niemców, którzy w 8 meczach wywalczyli aż 21 punktów.

Teraz sytuacja w grupie J jest taka, że w grze o 2. lokatę, czyli dającą baraże, są cztery ekipy - Rumunia z 13 punktami, Macedonia Północna oraz Armenia z 12 oczkami i teoretycznie Islandia z 8 punktami.