Albania - Polska: FIFA wydała komunikat w sprawie incydentów w Tiranie

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 13-10-2021 15:18

Podczas wtorkowego meczu Albania - Polska w eliminacjach mistrzostw świata doszło do skandalicznych scen z udzialem miejscowych kibiców. Fani gospodarzy po zdobyciu gola przez Karola Świderskiego, obrzucali polskich piłkarzy różnymi przedmiotami. Mecz przerwano na kilkanaście minut.

W 77. minucie meczu Albania - Polska, podopieczni Paulo Sousy strzelili gola, którego autorem był Karol Świderski. Polacy zaczęli celebrować zdobycie bramki w pobliżu jednego z narożników boiska. W tym momencie z trybun poleciał na nich grad różnych przedmiotów, głównie butelek plastikowych. Niektóre z nich były pełne. Jeden z kibiców poświęcił nawet swój smartfon, którym cisnął w polskich zawodników.

Sędzia natychmiast przerwał mecz i nakazał obu drużynom wrócić do szatni. Ostatecznie mecz wznowiono, a Polacy utrzymali do końca prowadzenie 1:0 i zdobyli cenne trzy punkty. Incydent nie ubiegł jednak uwadze FIFA, który wydała już oświadczenie w tej sprawie.

"IFA obecnie analizuje sprawozdania z wtorkowych spotkań el. MŚ w związku z planem wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji. FIFA stanowczo potępia incydenty w trakcie meczów Anglia - Węgry i Albania - Polska i chce jednoznacznie wyrazić, że nie zgadza się na jakąkolwiek formę przemocy, dyskryminacji czy nękania. Nie ma tolerancji dla tak karygodnych zachowań w futbolu", napisano w oświadczeniu.