Kamil Glik po mecz z Albanią: Takie mecze pamięta się bardzo długo

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 13-10-2021 16:10

We wtorek reprezentacja Polski pokonała w Tiranie Albanię 1:0 po golu Karola Świderskiego i zrobiła duży krok w kierunku awansu do baraży mistrzostw świata. Po trudnym spotkaniu radości nie krył obrońca biało-czerwonych Kamil Glik.

We wtorkowy wieczór w Tiranie nie zabrakło emocji, nie tylko czysto boiskowych. Po strzeleniu gola przez reprezentację Polski kibice albańscy obrzucali Polaków różnymi przedmiotami, a sędzia na kilkanaście minut przerwał mecz, który ostatecznie udało się dokończyć. Podopieczni Paulo Sousy zdobyli cenne trzy punkty, które stawiają ich w bardzo dobrej sytuacji przed końcową walką o drugie miejsce w grupie.

- Pokazaliśmy charakter. Nie było łatwo grać po takiej przerwie. Dowieźliśmy wynik do końca i to jest najważniejsze. Takie mecze pamięta się bardzo długo. Spotkania z Czarnogórą były podobne - powiedział po meczu Kamil Glik, który zagrał bardzo dobre spotkanie. - Przez większość czasu kontrolowaliśmy to spotkanie. Albańczycy nie stworzyli klarownych sytuacji. Mecz był taki, na jaki się zapowiadał. Było w nim sporo walki - dodał.

W listopadzie Polacy zagrają dwa ostatnie mecze eliminacji. Najpierw zmierzą się na wyjeździe z Andorą, a później podejmą w Warszawie Węgrów.