Cztery gole snajpera Leicester City. Tyle było potrzeba, by ograć Spartak

Data dodania: 20-10-2021 19:09

Cztery gole Patsona Daki dały Leicester City triumf 4:3 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy ze Spartakiem Moskwa na wyjeździe. Oba zespoły rywalizują w grupie z Legią Warszawa i przegrały z nią pierwsze mecze.

Spartak w meczu z Leicester City objął prowadzenie w 11. minucie po strzale Sobolewa. Tuż przed przerwą, w 44. minucie, trafił jeszcze Jordan Larsson i Rosjanie mieli dwa gole przewagi. Z tego cieszyli się jednak tylko kilkadziesiąt sekund, bowiem w 45. minucie Patson Daka zdobył bramkę kontaktową.

Po zmianie stron lepszą skutecznością popisali się goście, a konkretnie wspomniany Daka. 23-letni Zambijczyk kupiony latem za 30 mln euro z Red Bull Salzburg w 48. minucie wyrównał na 2:2, w 54. minucie zdobył bramkę na 3:2 dla Lisów, a w 78. minucie trafił jeszcze na 4:2. Spartak jeszcze próbował walczyć, lecz Sobolew w 86. minucie jedynie zmniejszył rozmiary drugiej porażki w fazie grupowej.

Mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy - grupa C
SPARTAK MOSKWA - LEICESTER CITY 3:4
Aleksandr Sobolew 11, 86, Jordan Larsson 44 - Patson Daka 45, 48, 54, 78
Spartak: 98. Aleksandr Maksimienko - 92. Nikołaj Rasskazow, 2. Samuel Gigot, 14. Gieorgij Dżykija - 8. Victor Moses, 47. Roman Zobnin (68. 22. Michaił Ignatow), 68. Rusłan Litwinow, 6. Ayrton - 10. Zielimchan Bakajew (68. 24. Quincy Promes), 7. Aleksandr Sobolew, 11. Jordan Larsson (89. 17. Aleksandr Łomowickij)
Leicester: 1. Kasper Schmeichel - 18. Daniel Amartey, 6. Jonny Evans (82. 23. Jannik Vestergaard), 4. Çağlar Söyüncü - 21. Ricardo Pereira (59. 11. Marc Albrighton), 42. Boubakary Soumaré, 8. Youri Tielemans (65. 20. Hamza Choudhury), 10. James Maddison, 33. Luke Thomas (82. 5. Ryan Bertrand) - 14. Kelechi Iheanacho, 29. Patson Daka
Żółte kartki: Litwinow, Łomowickij - Ricardo Pereira, Soumaré

W grupie C Leicester City ma teraz 4 punkty, a Spartak 3 oczka w 3 meczach. W czwartek w ramach 3. kolejki Napoli (1 punkt) podejmie Legię (6 oczek).