Latem odpadli z Legią Warszawa. Teraz rozbili Romę aż 6:1!

Data dodania: 21-10-2021 21:22

Kompletnie skompromitowała się AS Roma w 3. kolejce Ligi Konferencji Europy. Ekipa Jose Mourinho przegrała w Norwegii z Bodo/Glimt aż... 1:6!

Rywal Legii z I rundy eliminacji Ligi Mistrzów co prawda zdobył 4 punkty w pierwszych dwóch meczach fazy grupowej LKE - ograł 3:1 Zorię Ługańsk oraz zremisował 0:0 z CSKA Sofia, ale Roma obu tych rywali z kolei ograła i była liderem grupy.

Spotkanie w Bodo świetnie zaczęło się dla gospodarzy, bowiem w 8. minucie Botheim trafił na 1:0, a w 20. minucie po bramce Berga było 2:0. Roma odpowiedziała w 28. minucie po uderzenie Carlesa Pereza.

Wydawało się, że po przerwie Roma zdoła przechylić szalę ze zwycięstwem na swoją stronę, lecz nic takiego się nie wydarzyło. Co więcej Włosi zostali rozgromieni. W 52. minucie Botheim zdobył bramkę na 3:1, a potem zanotował dwie kolejne asysty - także wcześniej przy golu Berga - przy trafieniach Solbakkena w 71. minucie oraz Pellegrino w 78. minucie. Było więc już 5:1, a w 80. minucie Solbakken ustalił wynik spotkania na 6:1!

Roma się skompromitowała. Na pewno Jose Mourinho już myśli o rewanżu. Ten już 4 listopada w Rzymie. Tym bardziej, że dla Jose M. to najwyższa porażka w karierze. Roma bez niego na ławce przegrywała już wyżej w pucharach - po 1:7 z Manchesterem United i Bayernem Monachium.