Śląsk Wrocław zdemolował Wisłę Kraków na jej terenie. Hat-trick Exposito

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 23-10-2021 22:10

Erik Exposito strzelił trzy gole dla Śląska Wrocław w meczu 12. kolejki Ekstraklasy przeciwko Wiśle Kraków. Wrocławianie ostatecznie zlali rywali 5:0, dzięki czemu awansowali na 5. miejsce w tabeli.

W sobotni wieczór kibice zgromadzeni na stadionie Wisły Kraków oglądali spektakl w wykonaniu piłkarzy Śląska Wrocław. Zespół 'Białej Gwiazdy" nie był w stanie nawiązać walki z przyjezdnymi z Dolnego Śląska i dał sobie wbić aż pięć goli. Koncert gry dał Erik Exposito, który zaliczył hat-tricka. Hiszpan trafił w 8., 12. i 76. minucie meczu i ma już na koncie 8 goli w klasyfikacji strzelców. Przewodzi w niej wspólnie z Mikaelem Ishakiem z Lecha Poznań.

Wisła była tylko tłem dla Śląska, dla którego gole strzelili jeszcze Diogo Verdasca i Marcel Zylla. Śląsk tym samym przerwał złą passę dwóch kolejnych porażek i awansował na 5. miejsce w tabeli.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław  0:5 (0:3)
Exposito 8, 12, 76, Verdasca 27, Zylla 90+1

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski, Serafin Szota, Alan Uryga, Maciej Sadlok - Michal Frydrych - Piotr Starzyński, Gieorgij Żukow, Michal Skvarka, Matej Hanousek - Felicio Brown Forbes

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Diogo Verdasca - Patryk Janasik, Petr Schwarz, Krzysztof Mączyński, Dino Stiglec - Robert Pich, Mateusz Praszelik - Erik Exposito