Raphinha z koszmarnym urazem po bandyckim faulu w meczu Premier League (VIDEO)

Data dodania: 24-10-2021 9:45

Leeds United zremisowało 1:1 z Wolverhampton w spotkaniu 9. kolejki Premier League. Mecz przedwcześnie zakończył Brazylijczyk Raphinha, który został brutalnie zaatakowany przez Romaina Saissa.

Do koszmarnej sytuacji doszło tuż po przerwie. Obrońca Wolverhampton próbował zatrzymać wślizgiem Raphinhę w 51. minucie meczu. Marokańczyk trafił wyprostowaną nogą w kostkę rywala, która wygięła się w nienaturalny sposób.

Nie trzeba być wielkim znawcą futbolu, aby stwierdzić, że brutalne zagranie Saissa kwalifikowało się na czerwoną kartkę. Jednak sędzia Robert Jones, prowadzący swój 13 mecz na poziomie Premier League, pokazał winowajcy tylko żółty kartonik. Co więcej, arbitrzy obsługujący VAR nie dopatrzyli się rażącego błędu sędziego głównego spotkania.

Raphinha niestety nie był w stanie kontynuować występu i po kilku minutach opuścił boisko zmieniony przez Crysencio Summerville'a. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:1.

Brazylijczyk wrzucił zdjęcie pokazujące faul na nim. Raphinia zamieścił również sarkastyczny komentarz - „Najlepsi sędziowie są w Premier League”.