Stało się. Paweł Wszołek zadebiutował w Unionie Berlin

Data dodania: 27-10-2021 21:24

Paweł Wszołek w końcu zadebiutował w Unionie Berlin. Polski pomocnik pojawił się na murawie w meczu Pucharu Niemiec z SV Waldhof Mannheim. Wszołek wszedł na murawę w dogrywce tego spotkania.

Union wygrał spotkanie z III-ligowcem, ale potrzebował do tego dogrywki. Już w 4. minucie meczu 1/16 finału DFB Pokal ekipa ze stolicy straciła gola, ale wyrównała niespełna kwadrans później - w 18. minucie.

W regulaminowym czasie gry do rozstrzygnięcia nie doszło. Dopiero w dogrywce Union przechylił szalę z awansem na swoją stronę i wygrał 3:1 po bramkach Awoniyi'ego z 95. minuty i Behrensa ze 117. minuty.

Na ławce rezerwowych spotkanie zaczęli Tymoteusz Puchacz i Paweł Wszołek. Pierwszy ostatecznie nie pojawił się na murawie, a ten drugi w 102. minucie dostał szansę i zadebiutował w Unionie. Czy kłopoty zdrowotne byłego zawodnika Legii Warszawa minęły i teraz Urs Fischer będzie częściej na niego stawiał? Niewiele na to wskazuje. W starciu z III-ligowcem Wszołek zdążył zanotować 8 kontaktów z piłką, wykonał 3 celne podania na 5 prób i zanotował trzy straty.