Klęska Bayernu Monachium w Pucharze Niemiec. Lewandowski i spółka przegrali aż 0:5!

Data dodania: 27-10-2021 22:51

Ależ klęskę poniósł Bayern Monachium w meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec. Mistrzowie Niemiec polegli aż 0:5 z Borussią Moenchengladbach.

Bayern został rozgromiony na Borussia-Park. Die Roten zagrali koszmarne spotkanie. Trener Julian Nagelsmann wystawił w sumie najmocniejszy skład z Robertem Lewandowski, Joshuą Kimmichem, Thomasem Muellerem i Manuelem Neuerem.

Od pierwszych sekund Bayern dał się zepchnąć do obrony, a fatalnie prezentował się Dayot Upamecano. Po jego błędzie już w 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie po uderzeniu Kone.

Bayern kilka minut później tracił kolejne gole. Ramy Bensebaini w 15. i 21. minucie trafił na 2:0 i 3:0. Przy drugim golu piłkarz Borussii M-G pokonał Neuera sprytny strzałem z rzutu karnego.

Bayern próbował potem odrabiać straty, ale dobrze bronił Yann Sommer i Lewandowski, bezbarwny występ, oraz spółka nic nie wskórali. Do siatki Bayernu piłka jednak wpadła jeszcze dwa razy, bo po przerwie futbolówkę do siatki pakował Breel Embolo.

Bayern po klęsce w Moenchengladbach walkę o jedno trofeum w tym sezonie ma już z głowy.