Piękny gol Szymona Żurkowskiego dał zapewnił zwycięstwo Empoli w Serie A [WIDEO]

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 31-10-2021 16:24

Empoli z Szymonem Żurkowskim w składzie wygrało na wyjeździe z Sassuolo w 11. kolejce Serie A. Bohaterem spotkania był właśnie Polak, który w 90. minucie strzelił gola na 2:1.

Żurkowski w obecnym sezonie dość często pojawia się w składzie Empoli, ale do tej pory nie zdołał zaliczyć asysty, ani zdobyć bramki. W niedzielę Polak został jednak bohaterem swojego klubu i w 10 występie w Serie A, strzelił swojego pierwszego gola w tych rozgrywkach. Trafienie Polaka było niezwykle ważne, bowiem dało Empoli cenne zwycięstwo z Sassuolo 2:1.

Żurkowski na boisku pojawił się dopiero w 80. minucie, ale to wystarczyło by wpisać się na listę strzelców. W 90. minucie spotkania Polak dobrze odnalazł się w polu karnym i idealnie huknął lewą nogą z pierwszej piłki, po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony. Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

Empoli dzięki wygranej awansowało na 10. miejsce w tabeli Serie A, wyprzedzając Sassuolo, które ma obecnie punkt mniej.