Derby dla piłkarzy Pepa Guardioli. Manchester ma kolor niebieski

Data dodania: 06-11-2021 15:42

W sobotę na Old Trafford piłkarze Ole Gunnara Solskjaera ponieśli porażkę w derbach Manchesteru. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali 2:0.

Manchester City objął prowadzenie już w 7. minucie. Do własnej bramki trafił Bailly.

Podopieczni Pepa Guardioli cały czas dążyli do zdobycia drugiego gola, jednak nie potrafili pokonać fantastycznie dysponowanego Davida de Gei, który niejednokrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki. Napór gości przyniósł efekt w 45. minucie i Silva podwyższył na 2:0.

Manchester United zdołał stworzyć sobie jedną dobrą okazję w pierwszej połowie spotkania. Cristiano Ronaldo uderzył jednak w środek bramki Manchesteru City i nie zdołał pokonać Edersona.

Po zmianie stron podopieczni Guardioli kontrolowali przebieg meczu, ale nie specjalnie kwapili się do forsowania tempa. "The Citizens" przyśpieszyli pod koniec spotkania i stworzyli sobie kilka sytuacji do podwyższenia wyniku.

Sobotnia porażka "Czerwonych Diabłów" po raz kolejny wzbudziła dyskusję na temat przyszłości Solskjaera na Old Trafford.

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:2)

0:1 Bailly (sam) 7′