Górnik Łęczna nie sprostał Górnikowi Zabrze. Cudowny gol Lukasa Podolskiego

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 27-11-2021 15:18

Górnik Zabrze pokonał w pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki pokonał na wyjeździe Górnik Łęczna 2:1. Ozdobą meczu był piękny gol Lukasa Podolskiego.

Mecz w Łęcznej bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Już w 6. minucie spotkania Janusz Gol zdobył bramkę. Radość beniaminka nie trwała jednak długo. W 11. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec huknął lewą nogą, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła w samo okienko.

Od tego momentu zaznaczyła się przewaga gości, którzy jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie. Asystę zaliczył Podolski, a do bramki trafił Robert Dadok. Po zmianie stron gole już nie padły. Na boisku działo się niewiele, a gospodarzy nie było stać chociażby na wyrównującego gola.

Górnik Łęczna nadal zamyka tabelę z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie. Górnik Zabrze z 21 oczkami na koncie jest dziesiąty.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)
Gol 6 - Podolski 11, Dadok 45

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Leandro, Kamil Pajnowski (69' Bartosz Śpiączka), Tomasz Midzierski, Kryspin Szcześniak - Janusz Gol (83' Bartłomiej Kalinkowski), Tomasz Tymosiak (69' Damian Gąska) - Jason Lokilo, Alex Serrano, Serhij Krykun (63' Daniel Dziwniel) - Przemysław Banaszak (63' Paweł Wojciechowski).

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (73' Dariusz Stalmach), Alasana Manneh (59' Filip Bainović), Erik Janza - Bartosz Nowak (72' Piotr Krawczyk), Lukas Podolski - Jesus Jimenez (86' Vamara Sanogo).