Koszmarny wielbłąd polskiego obrońcy w Bundeslidze. Ależ to zawalił (VIDEO)

Data dodania: 27-11-2021 19:17

Robert Gumny na całego zawalił w spotkaniu F Augsburg z Herthą w Berlinie w 13. kolejce Bundesligi. Polski obrońca gości popełnił koszmarny błąd - trochę do spółki z Rafałem Gikiewiczem, ale odpowiedzialność spada jednak na Gumnego.

Dramat Gumnego wydarzył się w 40. minucie. Byly piłkarz Lecha Poznań przed polem karnym zabrał piłkę Gikiewiczowi i po chwili stracił ją na rzecz rywala. Marco Richter spokojnie trafił do siatki na 1:0.

"O rety, co za kompromitacja Gumnego. 39 minut profesorskiej gry na stoperze (w czwórce obrońców), aż sprzątnął piłkę sprzed oczu Gikiewicza, stracił i strzał Richtera do pustej" - komentował Marcin Borzęcki z "Viaplay" na Twitterze.

"Gikiewicz pokazał mu do boku, mogło chodzić o wybicie, Gumny poszedł do boku z piłką. Fatalna komunikacja" - tłumaczył na Twitterze jeden z kibiców.

Augsburg po ograniu Bayernu ostatecznie zremisował z Herthą 1:1. Gościom punkt w Berlinie uratował w 7. mminucie doliczonego czasu gry Gregoritsch.

Gumny i Gikiewicz zagrali cały mecz. Krzysztof Piątek spotkanie spędził na ławce gospodarzy.