Znakomity mecz Sebastiana Szymańskiego w Rosji. Gol i asysta Polaka [WIDEO]

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 28-11-2021 17:08

Sebastian Szymański zaliczył świetny występ w 16. kolejce ligi rosyjskiej. Polski pomocnik strzelił gola i zaliczył asystę, w znacznym stopniu przyczyniając się do zwycięstwa Dynama Moskwa z Rubinem Kazań 3:2.

Szymański ma świetną passę w Rosji. W poprzednim tygodniu został najlepszym piłkarzem meczu z Arsenałem Tuła, w którym strzelił gola i popisał się asystą. W niedzielę w meczu z Rubinem Kazań 22-latek znów trafił do siatki i zaliczył decydujące podanie.

W drugiej połowie spotkania, przy stanie 2:1 dla Rubinu, Szymański podszedł do rzutu wolnego i znakomicie dośrodkował na głowę Fabiana Balbueny, który doprowadził do remisu. Pięć minut przed końcem Polak został bohaterem spotkania. Przejął piłkę w polu karnym i strzałem lewą nogą zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Szymański w obecnym sezonie zagrał 15 meczów w lidze. Ma już na koncie pięć goli i sześć asyst. Dzięki wygranej Dynamo umocniło się na drugim miejscu w tabeli ligi rosyjskiej.