Lech Poznań w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Rezerwowi Kolejorza dali radę!

Data dodania: 01-12-2021 13:56

Bez większych kłopotów poradził sobie z II-ligową Garbarnią Kraków lider PKO Ekstraklasy Lech Poznań w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Kolejorz grający w rezerwowym składzie, pokonał ekipę ze stolicy Małopolski na jej obiekcie aż 4:0.

Lech już w pierwszej połowie pokazał swoją siłę i zrobił to, czego oczekiwał trener Maciej Skorża, czyli wyjaśnił kwestię awansu. Gości objęli prowadzenie w 16. minucie po strzale Filipa Marchwińskiego, który dobił piłkę po interwencji bramkarza po uderzeniu Daniego Ramireza. W 23. minucie do własnej siatki trafił Jakub Banach, który przeciął podanie Ramireza, a w 32. minucie Alan Czerwiński dobił uderzenie Niki Kwekweskiriego w poprzeczkę i zrobiło się 3:0.

Garbarnia próbowała się odgryzać i miała swoje okazje przed przerwą. Raz Lecha uratował jednak Pereira, a potem spudłował Kleca.

W II połowie działo się na murawie już dużo mniej. Lech zdołał zadać jeszcze jeden cios. W 64. minucie wynik na 4:0 ustalił Radosław Murawski.

Trener Maciej Skorża może być zadowolony, bo oszczędził swoje gwiazdy, m.in. Mikaela Ishaka, Jakuba Kamińskiego i Joao Amarala, a dodatkowo sprawdził kilku rezerwowych i dał szansę młodym zawodnikom jak Antoni Kozubal czy Norbert Pacławski.

Teraz przed Lechem spotkanie ligowe z Zagłębiem Lubin na wyjeździe (5.12, godz. 17:30), a Garbarnia, która w II lidze jest na 9. pozycji, także w niedzielę zagra u siebie z Wisłą Puławy.

Poza Lechem w ćwierćfinale pewne miejsca są Olimpia Grudziądz i Górnik Łęczna.