Piotr Zieliński z asystami w meczu-horrorze SSC Napoli!

Data dodania: 01-12-2021 22:35

Piotr Zieliński miał być jednym z architektów kolejnego - już 12. - zwycięstwa SSC Napoli w Serie A w tym sezonie. Polski napastnik zanotował dwie asysty w spotkaniu z US Sassuolo na wyjeździe, a więc z rywalem, który w niedzielę pokonał  wiceliderujący w lidze AC Milan na San Siro! Napoli prowadziło przy znacznym udziale "Ziela" 2:0, potem zrobiło się 1:2, w 89. minucie 2:2, a w doliczonym czasie gry Napoli dostało trzeciego gola... Na szczęście dla gości został on anulowany przez system VAR.

Zieliński w 14. meczu w Serie A w tym sezonie zaliczył asysty numer 3. i 4. Tym samym wyrównał tę rubryką z tą ze strzelonymi golami.

Polski pomocnik na Citta del Tricolore otworzył drogę do bramki Fabio Ruizowi w 51. minucie oraz Driesowi Mertensowi w 60. minucie. Napoli po godzinie gry prowadziło na wyjeździe 2:0, ale ostatecznie nie wygrało, a nawet nie zremisowało. Najpierw w 72. minucie kontaktowe trafienie zaliczył dla Sassuolo Scamacca, a w 89. minucie wyrównał Ferrari. Wydawało się, że Sassuolo wycisnęło już wszystko ze starcia z liderem, ale gospodarzom było mało. W doliczonym czasie gry Sassuolo strzeliło trzeciego gola, ale na szczęście dla Napoli bramka nie została, po analizie VAR, uznana z powodu faulu.

Napoli w tabeli Serie A po 15 kolejkach ma na koncie 36 punktów - 11 zwycięstw, 3 remisy i porażkę. Wyprzedza o punkt AC Milan, a tylko o dwa Inter. Sassuolo z 19 oczkami jest na 12. pozycji.