Trzecioligowiec nastraszył FC Barcelona w Pucharze Króla (VIDEO)

Data dodania: 05-01-2022 21:47

To nie był spacerek dla FC Barcelona, ale udało się awansować do 1/8 finału Copa del Rey. Duma Katalonii pokonała 2:1 w wyjazdowym meczu III-ligowy Linares.

Barcelona ma swoje kłopoty i musi radzić sobie bez kilku piłkarzy. Xavi na mecz z Linares wystawił w ofensywie, chcąc oszczędzić paru zawodników, Ferrana Jutgla, zaledwie 17-letniego Ilias Akhomach i Nico. Zabrakło za to Pedriego, Gaviego, Fatiego i Depaya. Pierwszy oficjalny występ po powrocie zanotował za to Dani Alves.

Duma Katalonii co prawda uzyskała przewagę na początku spotkania, ale potem straciła gola. W 19. minucie piłkę do siatki wpakował Hugo Diaz, który z bliska głową trafił na 1:0.

Barcelona do przerwy nie zdołała odpowiedzieć. Xavi zareagował więc zmianami, dając szansę De Jongowi, Pique i Dembele. Przyniosło to skutek po niewiele ponad kwadransie II połowy. Wyrównał w 63. minucie Dembele, a zwycięskiego gola, jak się potem okazało, strzelił w 69. minucie Jutgla.

Więcej goli nie padło. Barcelona awansowała do 1/8 finału Copa del Rey.