Legia pokonała silnego rywala w sparingu. Trochę optymizmu po fatalnej jesieni

Data dodania: 19-01-2022 18:07

Warszawska Legia pokonała 2:1 FK Krasnodar z Grzegorzem Krychowiakem w składzie w meczu sparingowy mrozegranym w Dubaju. Gole dla mistrzów Polski strzelili Josue oraz Mateusz Wieteska.

Trener Aleksander Vuković po wygranym sparingu 2:0 z Botewem Płowdiw miał drugą okazję, by przyjrzeć się swojemu zespołowi. Tym razem na tle najmocniejszego w teorii rywala, z którym mistrzowie Polski mieli zagrać towarzysko w Dubaju.

Spotkanie lepiej zaczęli Rosjanie. W 12. minucie po ładnej akcji Krasnodar "rozklepał" defensywę Legii, Botheim w sytuacji sam na sam z Borucem odegrał jeszcze do Wandersona, a ten trafił na 1:0.

Taki wynik utrzymał się do przerwy. W niej rywale wymienili cały skład - zszedł więc też Grzegorz Krychowiak - a Legia uzyskała w II połowie przewagę. W 54. minucie piłkę do siatki skierował Josue i było 1:1, a na 2:1 trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Wieteska, pokonując bramkarza w 83. minucie.

Już w czwartek Legię czeka kolejny sparing. Wojskowi o 13:00 czasu polskiego zmierzą się z łotewskim FK Ryga.

Skład Legii: Legia Warszawa: 1. Artur Boruc - 6. Mattias Johansson (27. 29. Lindsay Rose), 4. Mateusz Wieteska, 74. Mateusz Grudziński (60. 3. Mateusz Hołownia) - 70. Jakub Kwiatkowski (60. 6. Mattias Johansson), 99. Bartosz Slisz, 18. Patryk Sokołowski, 27. Josué, 82. Luquinhas (60. 72. Igor Strzałek), 3. Mateusz Hołownia (46. 25. Filip Mladenović) - 9. Tomáš Pekhart (60. 28. Szymon Włodarczyk).