Jan Urban dementuje medialne pogłoski: Nie spotkałem się z Cezarym Kuleszą
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 25-01-2022 12:30
Jan Urban w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zaprzeczył, jakoby doszło do spotkania między nim a Cezarym Kuleszą. Szkoleniowiec Górnika Zabrze był wymieniany jako jeden z trzech głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski.
Jeszcze niedawno wydawało się, że murowanym kandydatem do objęcia posady selekcjonera jest Adam Nawałka. Następnie na pierwsze miejsce wskoczył Andrij Szewczenko, a Adama Nawałke wyprzedził również Jan Urban. Według doniesień czołowych portali piłkarskich, Cezary Kulesza chce mieć swój autorski plan na nowego selekcjonera, a Adam Nawałka jest nazywany "człowiekiem Bońka".
Jak donoszono, Jan Urban miał zostać "awaryjną" opcją, gdyby pomysł z Szewczenką nie wypalił. Cezary Kulesza udał się do Turcji, gdzie obecnie przebywa prowadzony przez Urbana Górnik Zabrze i tam miał się spotkać ze szkoleniowcem.
Sam zainteresowany zaprzecza tym pogłoskom.
- Nie spotkałem się w Turcji z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy też umówieni. Spokojnie pracujemy, przygotowujemy się do wiosny. Słyszałem o tym, ale nie ma w tym ani grama prawdy - przekazał Jan Urban "Przeglądowi Sportowemu".
Jan Urban jako trener dwukrotnie pracował w Legii Warszawa. Prowadził też Polonię Bytom, Zagłębie Lubin, hiszpańską Osasunę, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, a obecnie w Górnik Zabrze.
Źródło: PS












