Co tam się wydarzyło! Marcin Bułka wyeliminował PSG w Pucharze Francji (VIDEO)

Data dodania: 31-01-2022 23:41

Paris Saint-Germain odpadł w 1/8 finału z Pucharu Francji! Gigant został wyeliminowany rzutami karnymi przez OGC Nice. Dwie jedenastki obronił... wypożyczony z PSG do Nice polski bramkarz Marcin Bułka!

22-letni Bułka latem trafił do Nice, ale jest tylko rezerwowym. W tym sezonie dostał szansę tylko w Pucharze Francji. W 3. rundzie zagrał 90 minut przeciwko SO Cholet. Teraz znalazł się w składzie na starcie z PSG.

Polak nie miał zbyt wielu okazji, by pokazać się w regulaminowym czasie gry. Bułka raz uprzedził Draxlera, raz zatrzymał strzał Messiego i w sumie tyle, bo strzały Kehrera i Mbappe okazały się niecelne.

Żadna z ekip nie potrafiła strzelić gola, Nice też miało swoje okazje, a że w Pucharze Francji nie ma dogrywek, to przystąpiono do rzutów karnych. Bułka z jednej strony, Gianluigi Donnarumma z drugiej.

Bułkę na początku pokonali Messi i Mbappe, który wszedł na murawę w II połowie, a Donnarumma nie zatrzymał Schneiderlina, Todibo oraz Atala. W 3. kolejce w PSG strzelał zaś Paredes i nie dał rady przechytrzyć Bułki.

Po chwili pomylił się Delort, a że potem trafili Draxler, Gouiri i Verratti, to po 10 strzałach był remis 4:4 i trzeba było uderzać dalej. Guessand i Bernat trafili. Na 6:5 bramkę zdobył Dante, a w PSG odpowiedzialność spadła na młodego Xaviego Simonsa. 18-latek nie zdołał pokonać Marcina Bułki i niespodzianka stała się faktem.