MAMY TO! Dawid Kubacki z medalem igrzysk olimpijskich

Data dodania: 06-02-2022 13:51

Dawid Kubacki został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie! Reprezentant Polski stanął na najniższym stopniu podium w konkursie na skoczni normalnej.

Do serii finałowej wszedł komplet Polaków. Stoch był na 3. miejscu, Kubacki na 8., Hula zajmował 23. lokatę i o 4 pozycje wyprzedzał Piotra Żyłę.

Na skoczni w Zhangjiakou ważną rolę odgrywały warunki. W I serii kilku czołowych skoczków z Pucharu Świata nie poradziło sobie z podmuchami wiatru w plecy. Do finałowej rywalizacji nie awansował m.in. Markus Eisenbichler, czyli 6. zawodnik PŚ, a daleko był Karl Gaiger, lider klasyfikacji PŚ. Najlepiej skoczył Ryoyu Kobayashi, który wylądował w odległości 104,5 metra.

W II serii kapitalnie skoczył Dawid Kubacki, który do 104 metrów z pierwszej serii dołożył 103 metry i został liderem, przesuwając się w górę po słabszych próbach rywali, którzy go wyprzedzali. Odpalił w końcu Manuel Fettner, więc po skoku 3. wcześniej Kamila Stocha było jasne, że jeśli Polska ma mieć medal, to... musi z Kubackim przegrać jeszcze Prevc lub Kobayashi. Zrobił to ten pierwszy, który stracił do Polaka pół punktu! Ostatecznie Kobayashi sięgnął po złoto, Fettner zdobył srebro, a Kubackiemu przypadł brąz.

Kamil Stoch zakończył ostatecznie zmagania na 6. pozycji, Piotr Żyła był 21., a Stefan Hula 26.