Śląsk znowu przegrał. Absurdalny samobój Janasika i efektowna akcja Kamila Wilczka (WIDEO)

Data dodania: 19-02-2022 20:45

Zawodnicy Śląska Wrocław przegrali u siebie z Piastem Gliwice 1:3. Ozdobami spotkania były przepiękna bramka Kamila Wilczka oraz... efektowna bramka samobójcza Patryka Janasika.

Mecz rozpoczął się dla Śląska bardzo źle, bo już w 16. minucie Piast objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego do siatki głową trafił Damian Kądzior.

Wrocławianie szybko doprowadzili do wyrównania. W 25. minucie gry rzut karny na gola zamienił Fabian Piasecki.

Jeszcze przed przerwą Piast zdołał zdobyć dwie bramki i zapewnić sobie pewne prowadzenie 3:1. Przy pierwszej sytuacji gliwiczanie mogli podziękować obrońcy Śląska Patrykowi Janasikowi, który w 35. minucie efektownym strzałem z woleja trafił w okienko własnej bramki.

Piast ustalił wynik w 45. minucie. Z piłką od linii środkowej ruszył Wilczek, wykorzystał potknięcie Verdasco, zabawił się z Gretarssonem i Szromnikiem, a następnie bez żadnych problemów trafił do bramki Śląska.

Druga połowa meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Śląsk Wrocław po porażce jest coraz bliżej strefy spadkowej. Zespół Jacka Magiery jest dwunasty (25 pkt). Piast Gliwice z 29 punktami awansował na dziesiąte miejsce w tabeli.

Co za gol Luisa Suareza. Szalona decyzja, niesamowita precyzja (VIDEO)