Pokaz siły FC Barcelona. Dublet Pierre-Emericka Aubameyanga (VIDEO)

Data dodania: 20-02-2022 19:20

FC Barcelona zagrała świetne spotkania na wyjeździe z Valencią. Duma Katalonii dała pokaz siły na Estadio Mestalla, wygrywając aż 4:1. Dublet ustrzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego były to pierwsze gole w nowym klubie.

Coraz ciekawiej wygląda FC Barcelona pod ręką Xaviego. Wydaje się, że efekty przynoszą nie tylko praca na treningach, ale też zimowe transfery. Szkoleniowiec Blaugrany postawił na Ferrana Torresa i Aubameyanga, a tym razem na ławce zostawił Adamę Traore.

Aubameyang i Torres od pierwszego gwizdka byli bardzo aktywni i napędzali Barcelonę. Ich akcja mogła dać prowadzenie w 19. minucie, ale Gabończyk nie doszedł do niezłego podania. Chwilę później było już 1:0. Aubameyang dostał piłkę od Jordiego Alby i trafił w 23. minucie.

Barcelona się napędziła swoim golem i nieuznanym trafieniem - był spalony - Gayi. W 32. minucie na 2:0 podwyższył Frenkie De Jong, a w 38. minucie zrobiło się 3:0 po uderzeniu Aubameyanga.

Valencia próbowała jeszcze zmniejszyć straty przed przerwą, lecz gol Solera z 41. minuty też nie został uznany. W końcu po przerwie się udało. W 52. minucie Soler urwał się obrońcom i głową pokonał Ter Stegena. Jeśli nawet Nietoperze złapały lekko wiatr w żagle, to siłę podmuchu zmniejszył znacząco Pedri. Młody pomocnik Barcy pięknym strzałem z 63. minuty zamknął wynik na 4:1!

Barca pnie się w górę tabli. Teraz jest na 4. lokacie i goni Betis Sewilla. Valencia plasuje się na 12. lokacie.