Najlepszy snajper Ligi Mistrzów trafił dwa razy! Raz do swojej bramki! (VIDEO)

Data dodania: 23-02-2022 23:08

Sebastian Haller ma już 12 goli na koncie w tej edycji Ligi Mistrzów, ale... będący za nim z 9 bramkami w klasyfikacji strzelców Robert Lewandowski traci do snajpera z Wybrzeża Kości Słoniowej dwa gole. Jak to możliwe? Otóż Haller 11 razy trafił do właściwej bramki, a raz pokonał swojego bramkarza i samobój ze środkowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów z Benfiką Lizbona do dorobku snajpera Ajaksu się nie wlicza.

Haller piłkę do własnej siatki posłał w 26. minucie. Pech piłkarza Ajaksu spowodował, że na Estadio da Luz zrobiło się 1:1, bo Holendrzy prowadzili wcześniej po bramce Tadicia z 18. minuty. Serb dostał dośrodkowanie od Mazraouiego i pokonał Vlahodimosa.

Haller szybko zrehabilitował się za trafienie do własnej bramki. W 29. minucie przywrócił Ajaksowi prowadzenie. Wykorzystał pomyłkę bramkarza Benfiki i wbił piłkę do siatki.

W II połowie padła już tylko jedna bramka. w 72. minucie do remisu 2:2 doprowadził Roman Jaremczuk. Ukraiński napastnik wszedł na murawę 10 minut wcześniej. Po golu zaprezentował gest solidarności ze swoją ojczyzną, której zagraża niebezpieczeństwo ze strony Rosji.