Lech Poznań w półfinale Fortuna Pucharu Polski

Data dodania: 02-03-2022 20:19

Lech Poznań awansował do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Zespół Macieja Skorży w środę pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0.

Goście pierwszą bramkę zdobyli w 31. minucie. W pole karne zagrał Pedro Rebocho, a akcję zakończył Amaral, którego został pozostawiony absolutnie bez opieki.

W przerwie meczu trener gospodarzy Jan Urban dokonał aż czterech zmian w składzie. Obraz gry się jednak nie zmienił. Wciąż to Lech, będą zespołem dużo lepszym, kontrolował przebieg spotkania. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. W 58. minucie Amaral podwyższył prowadzenie zespołu Skorży. Bramka początkowo nie została uznana, bo sędziowie wskazali na spalonego. Po analizie VAR okazało się jednak, że wszystko było zgodne z przepisami.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2 (0:1)
0:1 - Joao Amaral 31'
0:2 - Joao Amaral 59'

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Jakub Szymański, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Dariusz Pawłowski (46' Alasana Manneh), Dariusz Stalmach (46' Krzysztof Kubica), Jean Mvondo (46' Piotr Krawczyk), Mateusz Cholewiak (46' Erik Janza), Robert Dadok, Lukas Podolski, Bartosz Nowak.

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Joel Pereira, Bartosz Salamon, Mateusz Skrzypczak, Pedro Rebocho, Kristoffer Velde (46' Michał Skóraś), Jesper Karlstrom (72' Nika Kwekweskiri), Radosław Murawski, Jakub Kamiński (72' Dani Ramirez), Joao Amaral (82' Filip Marchwiński), Dawid Kownacki.

Żółta kartka: Jesper Karlstrom (Lech Poznań).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Lech został trzecim półfinalistą, dołączając do Olimpii Grudziądz oraz Rakowa Częstochowa. Ostatniego uczestnika 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski wyłoni mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna, który rozpocznie się o 20:45.

Mario Balotelli wskazał największy błąd w swojej karierze. "Mogłem być jak Messi i Ronaldo"